RU
UA
Статті

Українці в Європі. Як відкрити банківський рахунок в онлайн режимі?

Через війну в Україні мільйонам громадян довелося покину батьківщину й емігрувати за кордон. Більшість українців переїхали до країн Євросоюзу.
У даній статі зібрана корисна інформація, що допоможе вимушеним переселенцям, які переїхали в Європу, без відвідування банку та з мінімальними витратами переказувати гроші за допомогою небанківських сервісів.
Для того щоб відкрити банківський рахунок швидко та зробити це віддалено рекомендовано використовувати наступні платіжні сервіси:
Wise
Revolut
Paysera
Genome
За допомогою цих сервісів можна миттєво отримати віртуальну банківську картку, переказувати гроші, приймати платежі та здійснювати конвертацію валюти.

Wise

Wise— це онлайн-система міжнародних грошових переказів із прямою конвертацією валют.
Для українських біженців процес реєстрації у Wise  наразі є спрощеним.Також даний сервіс знизив комісії для переказу коштів у гривні.

Особливості Wise:
 • Оплату за послуги чи товари можна здійснювати у 53 світових валютах.
 • Прийом платежів підтримується у дев'ятьох валютах.
 • Можливість переказу доступна як з банківського рахунку, так і з карткового.
 • Складна комісія (фіксована сума +%), через що переказ великих сум може бути невигідним.
 • Є можливість зняття готівки без комісії двічі на місяць, при перевищенні ліміту комісія становитиме 0,5 євро.

Відкрити рахунок Wise з реквізитами можна у 9 валютах. Це євро, долар, фунт стерлінгів, турецька ліра, угорський форинт та австралійський, новозеландський,сінгапурський та канадський долари. При відкритті рахунку в гривні або в інших 45 валютах, банківські реквізити не будуть надані.

Що необхідно для відкриття рахунку Wise?
Спершу потрібно завантажити додаток  Wise або зайти на wise.com . Далі слід пройти реєстрацію та вказати особисті дані й адресу поточного проживання. Після реєстрації активуйте ваш аккаунт: завантажте скани документів (закордонний паспорт, ID-картку, посвідчення водія), зробіть селфі та очікуйте на закінчення перевірки. Після чого замовте віртуальну або фізичну карту Wise. Вартість картки складає 6 євро.

Також сервіс Wise може бути корисним для українських фрілансерів та бізнесменів, оскільки надає можливість оплачувати послуги та товари й отримувати оплату у понад 80 країнах та 10 різних валютах, виводити гроші з рахунків маркетплейсів. За потреби конвертувати кошти у 54 валюти.

Дана компанія відмовилася обслуговувати клієнтів із Росії та Білорусі.

Revolut

Revolut— фінансово-технологічна компанія, яка пропонує банківські послуги.
Штаб-квартира компанії знаходиться в Лондоні. Займається обміном валют, платіжними картами, торгівлею, акціями, криптовалютами, товарами.
На даний момент у Revolut понад 18 мільйонів клієнтів.

Якщо здійснювати переказ в одній валюті, то платіжна система не стягуватиме комісії. При переказі з країн Євросоюзу до України гроші надійдуть протягом дня. На рахунок одержувача будуть зараховані долари, які потім потрібно буде конвертувати у гривні.
Компанія спростила процедуру  реєстрації для українських біженців та скасувала низку комісій для обміну валют. На даний момент всі платежі в Україну проводяться без комісії.
Revolut обіцяють,що незабаром буде можливо прив'язати будь-яку українську банківську картку до свого рахунку.
Також для українців доступним для безкоштовного використання є тарифний план Standart . Ліміт на зняття готівки без комісії складає еквівалент 200 фунтів стерлінгів на місяць або 5 транзакцій на місяць. Випуск картки є безкоштовним, однак доставка фізичної картки коштуватиме 40 фунтів.

Можливості й особливості Revolut:
 • Можна здійснювати оплату товарів, послуг та прийом платежів у 28 валютах без конвертації.
 • Доступні грошові перекази без комісії з конвертацією за міжбанківським курсом.
 • Є можливість здійснити обмін валют за міжбанківським курсом.
 • Можна інвестувати в метали та криптовалюти.
 • Доступний мультивалютний рахунок для бізнесу (понад 30 валют).
 • Віртуальна платіжна картка підтримує 150 валют.
 • Можливо оформити спеціальний Junior-рахунок для дитини.
 • Доступний кешбек (немає у безкоштовному пакеті Standard).
 • Нараховується відсоток на залишок коштів (0,15% річних у фунтах стерлінгів).

Що необхідно для відкриття рахунку Revolut?
Спершу потрібно завантажити програму Revolut та зареєструватися. Далі введіть ваш намер телефону (на який буде надіслано СМС-повідомлення) та оберіть країну в якій наразі перебуваєте. Потім слід ввести поточну адресу проживання та завантажити фото українського паспорта або ID-картки й зробити селфі для підтвердження особистості. Та очікуйте декілька годин поки система перевірить особистість.

Також українські підприємці та фрілансери можуть відкрити безкоштовний бізнес-акаунт. У початковому пакеті відсутній щомісячний платіж. Однак немає платежів без комісії, за кожен міжнародний платіж потрібно буде сплатити 3 фунти. У тарифі GROW включено 10 безкоштовних платежів на місяць, проте вартість тарифу 25 фунтів стерлінгів на місяць.
Прийом платежів можливий через платіжний шлюз, QR-код або платіжне посилання. За платежі банківською карткою також доведеться заплатити комісію, яка залежить від країни, в якій було випущено картку.

Компанія Revolut припинила обслуговувати клієнтів з Росії.

Paysera

Paysera — литовська комерційна компанія, що надає послуги електронних платежів по всьому світу. Співпрацює з партнерами з більш ніж 184 країн світу.
Paysera  скасувала комію для переказу коштів в Україну та плату за видачу платіжної картки. 

Можливості й особливості Paysera:
 • Paysera підтримує 20 валют рахунку.
 • Можливо зняти готівку.
 • Доступні безкоштовні перекази між рахунками Paysera.
 • Можна здійснювати безкоштовні перекази в євро на території SEPA* та миттєві перекази SEPA* Instant (тільки у євро).
 • Є можливість купівлі золота (у тому числі фізичного, з видачею у відділеннях компанії).
 • Доступний обмін валют та переказ грошей без мобільного додатка, через сайт Paysera та обмін 30 валют всередині системи.
 • Доступна можливість отримати фізичну карту Visa (вартість 3 євро + доставка).

Що потрібно  для відкриття рахунку  Paysera?
Спочатку слід завантажити додаток Paysera та пройти реєстрацію, підтвердивши електронну адресу та номер телефону. Далі заповніть анкету та завантажте фото закордонного паспорта або ID-картки. Після чого потрібно зробити селфі та очікувати на закінчення перевірки особистості. Дана перевірка може тривати від декількох годин до одного дня.
Вартість випуску пластикової картки 3 євро, щомісячний платіж — 0,75 євро.

Підключення бізнес-акаунта Paysera є безкоштовним. Комісії за прийом платежів залежать від обігу (чим вищий обіг, тим нижчою є комісія) та країни випуску платіжної картки (для карток, випущених в ЄС, комісії є нижчими).

Компанія  Paysera припинила обслуговування клієнтів із Росії.

Genome

Genome дозволяє відкрити мультивалютний рахунок у євро, доларах США та британських фунтах, сплачувати покупки, здійснювати перекази та обмінювати валюту.
На даний момент для громадян України  Genome надає безкоштовну видачу платіжної картки та пропонує спеціальну комісію за SEPA*-переказ 0,11 EUR, на відміну від стандартної комісії 1 євро.

Основні можливості Genome:
 • Доступні миттєві перекази між користувачами Genome без комісії та обмін валют із фіксованою комісією 1%.  
 • Можна здійснювати грошові перекази SWIFT та SEPA* (у євро).  Надається можливість створити до 15 сетів у трьох основних валютах (USD, EUR, GBP).
 • Є фіксована комісія за зняття готівки 2 євро.
 • Можливість отримати доступ до рахунку через сайт, без використання додатку.
 • Обмеження в 1000 євро на всі види операцій, при досягненні якого потрібно заповнити анкету з додатковими даними, щоб зняти цей ліміт.             
 • Комісія за зняття готівки 2 євро у межах Єврозони.                             
 • Доступний випуск віртуальної та фізичної картки Visa.

*SEPA —Single Euro Payments Area, це єдина зона платежів у євро, що включає, крім країн Єврозони, інші, такі як Польща, Чехія, Угорщина, Болгарія, Румунія, Данія та інші.

Що потрібно  для відкриття рахунку  Genome?
Спершу слід завантажити додаток Genom та зареєструватися, вказавши особисті дані, номер телефону, емейл, адресу поточного проживання й індивідуальний податковий номер. Далі завантажте фото документів, що засвідчують особу: паспорти, ID-картки або посвідки на проживання. Також потрібно записати коротке відео, щоб підтвердити свою особу.

Genome надає можливість швидко отримати рахунок із реквізитами в євро для отримання платежів у доларах, євро або фунтах стерлінгів для бізнесу.
Бізнес-акаунт Genome платний, на відміну від особистого.
Вартість відкриття даного рахунку від 100 до 500 євро, а щомісячні платежі становитимуть від 10 до 100 євро (залежно від виду бізнесу). Для мерчант-аккаунта стягується комісія від 0,15 до 0,25 євро за транзакцію.

Надіємось, що дана стаття була корисною та допоможе вибрати зручну платіжну систему.