Карантин в Польщі

Як не платити в 2 рази більше податків в Польщі? Довідка резидента - навіщо вона?


Перш ніж вирушити до Польщі, необхідно вирішити, де Ви будете платити податки. При Umowa zlecenie потрапляєте під «подвійне оподаткування».
За допомогою довідки або сертифікату визначається Ваше податкове резидентство!

Надається 3 відповідні варіанти, які виберете під себе:
Варіант 1:
У Польщі вперше або працювали менше 183-х днів, то Ви податковий резидент вашої країни, який оплачує податки у себе в рідному місті і не планує залишатися в Польщі.
Оформляючи документи на візу, Ви повинні отримати Довідку податкового резидента вашої країни!
Наведемо приклад: У податковій за місцем проживання громадянину України довідку видадуть безкоштовно протягом 10 робочих днів.
Для нашої компанії Вам достатньо скинути фото або скан-копію Довідки.
При розрахунку суми виплати netto, буде використовуватися нульова ставка податку. Ви на руки отримуєте більше заробітної плати, ніж польський простий працівник.
Повертаючись до себе додому, Ви повинні подати декларацію та сплатити податки заробленими коштами за кордоном.

Варіант 2:
Ви працювали раніше, маєте PESL або NIP, обізнані, що таке PIT-11 і PIT-37, вже подавали податкову декларацію в Польщі - Ви є податковим резидентом Польщі.
Ви отримуєте Сертифікат податкового резидента Польщі по приїзду на місце роботи. Даний Сертифікат можна отримати в Urząd Skarbowy (податкова служба) поруч з місцем роботи або проживанням. Послуга коштує: 17 zł + комісія 2,4 zł. Сертифікат видається протягом години-півтори.
Фотографію документа можете передати через координатора.
Надати документ необхідно до нарахування зарплати! Інакше, при розрахунку суми виплати netto, буде використовуватися ставка податку 18%, і на руки Ви отримаєте, як і простий польський робітник.

Варіант 3:
Ви є податковий резидент вашої країни, але Вам було невідомо про довідку податкового резидента України та не зробили Сертифікат податкового резидента Польщі.
У даній ситуації роботодавець має право застосувати підвищену ставку податку.
Від ставки «brutto» спишеться більше і на руки Ви отримаєте меншу суму. Ставка податку - 20%, яка буде списуватися від загальної суми brutto, тому Ви втрачаєте від 600 zł в місяць і вище.
У Польщі є можливість повернути переплачені гроші! Слід подати загальнообов'язкову податкову декларацію PIT-37, на підставі отриманої від роботодавця інформації PIT-11. Декларацію подають в електронній формі і відразу після заповнення Ви дізнаєтеся, скільки коштів було переплачено роботодавцю.
Повернення коштів відбувається автоматично на вашу карту або в поштовому відділенні за місцем проживання. Очікувати кошти слід в червні - липні.

Якщо відсутні документи, Ви потрапляєте під третій варіант!

Читайте також
Вам потрібно сплатити сервісний збір до візового цетнру, який становить...
Роздрукувати квитанцію достатньо просто. Це можна зробити в 3 прості кроки...
Анкета у візовий центр заповнюється достатньо легко, пройдемося по всіх пунктах почергово...