Як знайти роботу в Польщі по біометрії?

Безвізовий режим подарував українцям можливість легко перетинати кордони країн Європейського Союзу. До цього лише необхідно попередньо оформити біометричний паспорт. Це дозволило туристам зекономити сили, час та гроші на оформлення візи. Сьогодні багатьох українців цікавить, чи можна працювати по біометричному паспорту в країнах ЄС?

Насправді, такий варіант працевлаштування не є повністю законним у більшості країн. Одна Польща зробила послаблення для українців та дозволяє за певних умов отримати хорошу роботу без попереднього оформлення робочої візи.

Чи законно працювати в Польщі по безвізу?

Щоб відчувати себе захищеним та у свою чергу захистити роботодавця від сплати серйозного штрафу, важливо працевлаштуватися у Польщі на законних засадах. Насправді далеко не всі вакансії, які можна побачити на сайтах оголошень, дозволяють іноземним громадянам працювати без робочої візи. Лише певні пропозиції допускають оформлення громадян України на роботу за біометричним паспортом.

Пам'ятайте, що нелегальне працевлаштування шкодить не тільки вашому, роботодавцеві. Якщо держава дізнається про порушення закону, іноземних працівників депортують з забороною в'їзду до країн ЄС мінімум на рік.

Як знайти роботу?

Процес пошуку роботи у Польщі може відбуватися у два основні способи. Як варіант ви можете поїхати туди туристом та спробувати знайти роботу безпосередньо на місці. Однак це великий ризик і жодних гарантій.

Куди надійніше шукати роботу через офіційні компанії та попередньо домовлятися з роботодавцем про ваше прибуття. В такому разі існує два основні способи легального перетину кордону з метою працевлаштування:

  1. Запрошення від роботодавця, яке необхідно буде показати на митниці.
  2. Укладання трудового договору.

У випадку, якщо ви їдете в Польщу до конкретного роботодавця, але не маєте від нього запрошення, можна вказати метою перетинання кордону проходження співбесіди. Як правило, у такому випадку українців пропускають, однак працювати можна буде лише після того, як ви підпишете з роботодавцем трудовий договір.

Як довго можна працювати в Польщі по безвізу?

Тепер давайте розберемося, скільки можна знаходитися в Польщі по біометричному паспорту. Тут все доволі просто – як із туристичною метою в'їзд на роботу в Польщу по біометрії можливий лише строком на 90 днів. По закінченню цього терміну вам необхідно буде покинути територію країни мінімум на 180 днів. Після цього ви можете повернутися на попередню роботу або шукати нові актуальні вакансії.

Чи можна подовжити перебування на роботі в Польщі?

Так, перебуваючи безпосередньо в Польщі, ви можете подовжити дозволений термін роботи. Для цього необхідно подати заяву на отримання карти побуту. Зробити це рекомендується якомога швидше, оскільки такі заяви, як правило, розглядаються близько двох місяців.

Переваги та недоліки роботи по безвізу

Багато українців їдуть працювати в Польщі по біометричному паспорту виключно через те, що такий спосіб працевлаштування економить час та гроші. Тепер не потрібно очікувати підтвердження робочої візи – ви зможете поїхати в той момент, як знайдете вакансію, яка вам підходить.

Однак, варто визначити що робота по безвізу доволі короткострокова і обмежує багато високооплачуваних вакансій. Втім, це не заважає іноземним громадянам заробляти в місяць від 3000 до 5000 злотих в залежності від посади.

Тепер ви знаєте, що таке робота по біометрії та як правильно оформити працевлаштування, аби не порушувати закон. Проаналізувавши переваги та недоліки, ви зможете визначити, чи підходить вам такий спосіб роботи, чи все ж більш актуальним буде оформлення робочої візи.