Українці в Польщі: скільки заробляють, витрачають і де шукають роботу


Польща - найпопулярніша країна серед українських претендентів. Географічна близькість, незначний мовний бар'єр і високий рівень зарплати привертають 1-2 мільйони українців.
Скільки заробляють українці?
Зараз мінімальна зарплата в Польщі - 2,700 злотих на місяць або 17 злотих за годину. Значно оплату праці підняли в 2020 році. При "мінімалці" працівникам виплачують 1,900 в місяць або 13 злотих за годину роботи на руки. Польська мінімальна зарплата вище в 3,5 рази української, яка у нас становить 4,723 гривні.
У минулому році близько половини українців готові були працювати на "мінімалці". Зараз таких не більше 5%. Такі дані наводять в дослідженні Центру східноєвропейських студій Варшавського університету за 2019 рік. Трудові мігранти отримують найнижчі зарплати, приблизно до 13 злотих (81 гривня) на годину.
На порядок вище отримують українці з постійним або тимчасовим видами на проживання. Тобто більше 70% з них отримують 15 злотих (94 гривні) за годину, а третина заробляє 20-35 злотих (125-220 гривень).
Що необхідно для роботи в Польщі?
Так як в Україні безвізовий режим з ЄС, потрапити в Польщу можна по біометричному паспорту.
Легально ви можете отримати роботу, зробивши робочу візу. Вона для українців безкоштовна, але потрібно сплатити 15 євро за послуги візового центру. Для нормальної роботи візу відкривають на півроку, для сезонної на 9 місяців.
Скільки коштує жити в Польщі?
Працюючи в Польщі, українці намагаються економити, щоб привезти побільше грошей додому, але витрачати гроші доводиться на базові потреби, такі як житло, їжа, транспорт і зв'язок.
Оренда житла
У великих містах, як Варшава, Гданськ і Краків, найдорожча оренда. Однокімнатна квартира в цих містах обійдеться 2 000 злотих на місяць. Дешевше варіанти можна знайти в Лодзі, Бидгощі та Катовіце.
Мобільний зв'язок
Майже всім заробітчанам потрібна зв'язок з близькими, які залишилися на батьківщині. Для цього можна купити місцеву сім карту за 20-40 злотих на місяць.
Харчування
Тут можна добре заощадити, тому що їжа в Польщі набагато дешевше, ніж в Україні. Нижче ціни на всі молочні продукти, хліб, сири, рис, овочі, чай і кава. Приблизно однакові ціни на картоплю і свинину. У країні популярні мережі великих супермаркетів Carrefour, Lidl, Auchan, Tesco, Kaufland, а також місцеві Biedronka і Zabka.

Кожного дня додаються актуальні вакансії від прямих роботодавців
Підписуйтесь на наш канал у Viber!

Як знайти роботу в Польщі?

Є кілька способів пошуку роботи в Польщі:
  • через знайомих;
  • в інтернеті;
  • через посередників.
Перший спосіб вам підійде, якщо у вас є хороші знайомі або ж родичі, у яких є робота в Польщі. Другий варіант скоріше для більш ризикових, які самостійно можуть зайнятися пошуком через спеціальні сайти: Praca.pl, infoPraca.pl, Jooble.pl і Jobs.pl. Третій же варіант найнадійніший - звернутися в перевірену компанію, що займається легальним працевлаштуванням в Польщі.

Читайте теж

Вам потрібно сплатити сервісний збір до візового цетнру, який становить...
Роздрукувати квитанцію достатньо просто. Це можна зробити в 3 прості кроки...
Анкета у візовий центр заповнюється достатньо легко, пройдемося по всіх пунктах почергово...