RU
UA
Статті

В'їзд в Ірландію для громадян України

Cкористатися тимчасовим захистом для проживання в Ірландії можуть такі особи:

 • громадяни України, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 року;
 • громадяни інших країни (крім України) або особи без громадянства, які мали міжнародний захист (наприклад, статус біженця) або еквівалентний статус національного захисту в Україні та проживали там до 24 лютого 2022 року.
 • члени сімей та осіб, на які поширюються перший та другий пункт. Якщо сім'я вже була в Україні на момент подій, що призвели до масового напливу до 24 лютого.

До таких членів сім’ї входять чоловік або партнер, неодружені неповнолітні діти кожного з них та інші близькі родичі сім’ї на утриманні, які проживали з ними як частина сім’ї.
Це також поширюється на людей, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 року з посвідкою на постійне проживання в Україні, які не можуть безпечно повернутися до країни походження.

Тимчасовий захист також може бути розповсюджений на інших осіб, які легально проживали в Україні, які не можуть безпечно повернутися до країни походження, у тому числі громадян з країн, що не входять до ЄС, або осіб без громадянства. Людям, які можуть безпечно повернутися до своєї країни походження, буде надано допомогу в цьому.

Дозвіл на тимчасовий захист дозволяє бенефіціарам проживати в Ірландії протягом 1 року, а після цього дозвіл може бути продовжений на наступні періоди.

Будь ласка, зверніть увагу: членам сімей громадян України, країни яких не є членами ЄС, якщо вони є громадянами та потребують візи, для поїздки до Ірландії буде потрібна віза. Інформація про візу за посиланням.

Я громадянин України – чи потрібна мені віза для поїздки в Ірландію?


Ні, вам не потрібна віза для поїздки в Ірландію. Скасування візових вимог є надзвичайним заходом, який застосовано для всіх українців, які подорожують до Ірландії. Якщо ви подорожуєте до Ірландії без візи під час війни в Україні, вам спочатку буде надано стандартний 90-денний дозвіл на в’їзд із застосуванням відповідних заходів підтримки та захисту.

Міністерство закордонних справ має на сайті консультації щодо подорожей для сусідніх країн, куди люди, можливо, планують подорожувати або через які подорожують. Зверніть увагу, що якщо ви переїжджаєте через іншу країну ЄС або Великобританію, вам може знадобитися транзитна віза.

Чи потрібна віза члену моєї родини, який не є українцем, щоб супроводжувати мене до Ірландії?


Для поїздки до Ірландії потрібна буде віза, однак заявка буде прийнята до розгляду, якщо подана з однієї із сусідніх країн.
Переходьте за посиланням дізнайтеся, чи потрібна вам віза в Ірландію.

Я громадянин іншої країни, але зараз проживаю в Україні. Члени моєї сім’ї – українці. Чи поширюється на мене безвізовий режим чи мені потрібно подавати документи на в’їзну візу?


Ні, скасування візи не застосовується, і вам потрібно буде подати заявку на отримання в’їзної візи.

Які документи мені потрібні для поїздки в Ірландію?


Усі імміграційні служби та авіакомпанії повинні бути прийняти, згідно внутрішніх правил, особу, яка перебуває на кордоні. Для полегшення подорожей громадян України, які виїжджають із зони конфлікту, буде застосовано підхід із збереженням належного імміграційного контролю та контролю безпеки.

Перевізників попросили приймати видані урядом документи, що посвідчують особу, які зазвичай не прийнятні для міжнародних поїздок, зокрема: національні посвідчення особи, свідоцтва про народження, внутрішні паспорти та паспорти, термін дії яких закінчився.

Імміграційні службовці тісно співпрацюють з Міністерством закордонних справ, Департаментом транспорту та авіаперевізниками з цих питань. Орім того, імміграційні органи Ірландії попросили нікому не відмовляти в посадці без попереднього звернення до імміграційних органів Ірландії. Це надзвичайно-тимчасові положення, вони будуть періодично переглядатися.

Чи потрібен мені ПЛР-тест перед поїздкою в Ірландію?


Починаючи із 6 березня 2022 року, мандрівники до Ірландії не зобов’язані пред’являти докази вакцинації, підтвердження одужання або негативний результат ПЛР-тесту після прибуття. Немає вимог щодо тестування після прибуття або карантину для подорожуючих до Ірландії.

Будь-яка особа, у якої з’являються симптоми COVID-19 під час перебування в Ірландії, повинна дотримуватися вказівок служби охорони здоров’я щодо ізоляції та проведення тесту на антиген або ПЛР, при потребі.

Чи потрібно заповнювати Passenger Locator Form?


Із 6 березня 2022 року, мандрівників до Ірландії більше не просять заповнювати форму пошуку пасажирів COVID-19. Перевізники не будуть просити чи перевіряти квитанцію PLF перед поїздкою в Ірландію.

Де я можу отримати житло?


Якщо вам потрібне житло — під час перебування на кордоні, повідомте про це офіцера імміграційної служби.

Що відбудеться, коли я прибуду до кордону Ірландії?


Після прибуття, потрібно пред'явити документи офіцеру імміграційної служби, який задасть вам кілька запитань щодо ваших потреб. Ви повинні надати документи, що посвідчують вашу особу.

Вам нададуть лист, що підтверджує, що вам надано тимчасовий захист. Також буде надано інформаційну примітку із зазначенням доступних вам послуг, а будь-яка додаткова інформація буде доступна на веб-сайті імміграційних служб.

Чи потрібно подавати заяву про надання притулку на кордоні?


Громадянам України не потрібно, щоб отримати підтримку та захист Ірландської держави, Директива ЄС про тимчасовий захист надає швидшу та спрощену альтернативу за таких обставин. Хоча, ви завжди можете подати заяву на міжнародний захист. Але ви не зможете отримати тимчасовий захист одночасно.

Тимчасовий захист забезпечить вам негайний доступ до ринку праці, а також доступ до соціальної допомоги, житла та іншої державної підтримки. Якщо ви вирішите подати заяву про міжнародний захист, ви повинні знати, що ви не зможете отримати роботу до 6 місяців після подачі заяви.

На що я можу розраховувати на етапі тимчасового захисту?


Ви отримаєте підтримку з пропозиціями проживання та житла, вам нададуть доступ до соціального забезпечення, підтримки доходів, навчання у сфері зайнятості, медичної допомоги та інших заходів допомоги, поки ви проживаєте в державі.

 • Проживання та житло — держава забезпечить вам доступ до відповідного житла або допоможе з отриманням житла. Держава може надати вам житло після прибуття. Щоб отримати інформацію, перейдіть на сайт.

Департамент з питань житла, місцевого самоврядування та спадщини відповідає за житлові питання в Ірландії, а надання житлової підтримки керується місцевими органами влади. Інформацію можна отримати на сайті.

 • Працевлаштування — ви маєте право шукати роботу або самозайнятість та професійно-технічне навчання в Ірландії. Будь ласка, перейдіть на сайт та отримайте інформацію про зайнятість, оподаткування, соціальне страхування та підтримку, пов’язану з працевлаштуванням. 
 • Освіта – вашим дітям віком до 18 років буде надано підтримку в доступі до державної початкової або післяшкільної освіти, яка надається державою відповідно до необхідності. Додаткову інформацію можна отримати на сайті.
 • Соціальна допомога на доходи — ви маєте право на отримання соціальної допомоги. Якщо у вас є діти до 18 років, які перебувають під вашим піклуванням, ви також можете подати заяву на виплату допомоги на дитину.
 • Доступна додаткова допомога. Щоб допомогти з витратами на проживання, ви також можете мати право на доплату за оренду, яка також є соціальною допомогою. Будь ласка, відвідайте веб-сайт Департаменту соціального захисту  для отримання додаткової інформації.
 • Медична допомога — ви також маєте право на доступ до послуг охорони здоров’я від держави на тих самих підставах, що і громадянин Ірландії. Будь ласка, відвідайте сайт щоб отримати інформацію від Управління охорони здоров’я про послуги охорони здоров’я.

Підтримка для людей з особливими потребами або неповнолітніх без супроводу


Люди з особливими потребами також можуть скористатися іншою допомогою від держави. Сюди входять люди з особливими потребами та ті, хто є особливо вразливим, як неповнолітні без супроводу.

Якщо вам потрібна додаткова інформація, відвідайте сайт. У разі надання допомоги несупроводжуваним дітям віком до 18 років, які шукають тимчасового захисту, вони будуть відпралені до агентства у справах дітей та сім’ї, яке може надати їм відповідну допомогу.
Дивіться тут:
Графік роботи: 9:00-17:00.
Номер телефону: +353 1 647 7000.
Національний номер екстреної служби: 0818 776 315.

Які документи я маю підтвердити, що мені надано тимчасовий захист і що дає мені право на доступ до державних послуг?


Після прибуття в країну або невдовзі після цього вам нададуть лист від міністра юстиції, який підтверджує, що ви є бенефіціаром тимчасового захисту в Ірландії. Це всі докази, які вам потрібні щоб швидко отримати доступ до працевлаштування, підтримки доходу, проживання (при потребі) та іншої державної підтримки в Ірландії.

Якщо вам надано тимчасовий захист в Ірландії, ви також отримаєте особистий номер державної служби (PPSN). Це унікальний контрольний номер, який допоможе вам отримати доступ до соціальних виплат, державних послуг та інформації в Ірландії. Усі дорослі та діти потребують власного PPSN.

Співробітники Департаменту соціального захисту знаходяться на місці в аеропорту Дубліна, щоб гарантувати, що ваш PPSN надано якомога швидше після вашого прибуття в Ірландію.

Якщо ви вже перебуваєте в Ірландії, вам слід звернутися до місцевого центру Intreo або філії  і співробітники допоможуть вам отримати PPSN. Будь ласка, не подавайте заявку на отримання PPSN онлайн, оскільки в центрах Intreo або філіях (офісах, які надають послуги соціального забезпечення в Ірландії) були створені спеціальні умови, щоб якнайшвидше обробити ваш PPSN.

Щоб отримати PPSN у вашому місцевому центрі Intreo або філії, вам потрібно буде мати лист-дозвіл, який ви отримаєте від Міністерства юстиції, що підтверджує, що вам надано тимчасовий захист відповідно до Директиви ЄС. Вам також потрібно буде мати з собою особу у якої буде українське національне посвідчення, український паспорт або інший документ підтвердження.

Якщо я вже прибув до Ірландії і не отримав листа про дозвіл, що далі?


Міністерство юстиції працює над тим, щоб якнайшвидше запровадити практичні заходи для надання листів людям, які прибули до Ірландії до 9 березня (коли в аеропорту Дубліна почали видавати листи про дозвіл). На даному сайті регулярні оновлення інформації. 

Як отримати номер PPSN?


Номери PPSN видаються Департаментом соціального захисту населення та встановлюються заходи щодо надання людям номерів PPSN після прибуття в штат або якомога швидше. Номер PPSN необхідний для доступу до ринку праці та інших державних послуг, які ви маєте право надавати як бенефіціар Директиви про тимчасовий захист.

Якщо ви вже перебуваєте в Ірландії, вам слід звернутися до місцевого центру Intreo або філії, і співробітники допоможуть вам отримати PPSN. Будь ласка, не подавайте заявку на отримання PPSN онлайн, оскільки в центрах Intreo та філіях (офіси, які надають послуги соціального забезпечення в Ірландії) було створено спеціальні умови, щоб обробити ваш PPSN якомога швидше.

Чи можу я подорожувати в межах країни?


Ви зможете подорожувати без обмежень в межах штату. Однак ви повинні завжди мати при собі лист-дозвіл або картку, зазначену вище.

Якщо я знайду інших членів сім’ї, чи можу я подати заявку на те, щоб вони приєдналися до мене в Ірландії?


Будь ласка, майте на увазі, що як власник тимчасового захисту ви можете мати право на возз’єднання сім’ї, в Ірландії чи в іншій державі-члені ЄС, якщо ваш чоловік або партнер, або будь-які діти віком до 18 років мають тимчасовий захист в іншій державі-члені ЄС. Це буде предметом співпраці між Ірландією та відповідною державою-членом.
Це також може застосовуватися, якщо ці члени сім’ї потребують захисту, але ще не перебувають у державі-члені ЄС.

Чи можна скасувати наданий мені тимчасовий захист?


Дозвіл на тимчасовий захист може бути скасовано за певних обставин:
 • Тимчасовий захист закінчився відповідно до рішення Ради ЄС, наприклад, коли ситуація в Україні змінилася;
 • При зміні місця проживання власника тимчасового захисту до іншої держави-члена, або якщо Міністр Юстиції вирішує, що власника тимчасового захисту слід було виключити з тимчасового захисту через певні злочини або через національну безпеку.

 Причини виключення із тимчасового захисту


Існують серйозні причини вважати, що особа вчинила злочин проти миру, воєнний злочин або злочин проти людства, як це визначено в міжнародних документах, складених з метою забезпечення таких злочинів, або була визнана винною у діях, що суперечать цілям і принципам Організації Об'єднаних Націй, є підстави вважати особу загрозою для безпеки держави.

Міністр вважає, що особа становить небезпеку для громади держави, оскільки вона була засуджена остаточним вироком у вчиненні особливо тяжкого злочину в державі, чи в іншому місці, або існують серйозні підстави вважати, що особа вчинила серйозний неполітичний злочин за межами держави до її в'їзду в державу.