Як виїхати українцям до Румунії?

Ти — українець. Війна змусила тимчасово покинути свій дім, але пам'ятай, ти не один, нас підтримує світ. Компанія Europe Sevrice допоможе знайти роботу в країні, яка тебе прихистила.

Оперативна інформація в Viber-каналі Українці за кордоном | ES

Хто і як може потрапити до Румунії ?

Що робити, якщо у людини немає дійсного паспорта?
Якщо особа не має дійсного паспорта, вона може подати заяву про отримання притулку в Румунії.
Чи може мама вивезти дитину до Румунії, якщо батько дитини служить або буде служити в українській армії і не може отримати нотаріально завірену декларацію від батька?
Дитина може в’їхати до Румунії лише з одним з супроводжуючих батьків. Нотаріально засвідчена заява від відсутнього батька не є необхідною.

Декларацію не потрібно завіряти нотаріально (вимога нотаріального завірення стосується лише громадян Румунії і тільки для виїзду з Румунії). 
Що робити, якщо один із батьків перебуває в Румунії та вони отримали нотаріально завірений дозвіл на перетин кордону з дитиною другого з батьків дитини, але дозвіл лише у сканованому вигляді або на фотографії на мобільному телефоні?
Неповнолітня дитина може в’їхати в Румунію лише з одним супроводжувальним батьком без необхідності нотаріально засвідченої заяви від відсутнього батька.
Чи можна в'їхати до Румунії особі із забороною на в'їзд до Румунії?
Якщо особа має заборону на в’їзд до Румунії (один з прикладів — через незаконну діяльність), закон залишається в силі та вона не зможе в’їхати до Румунії.
Чи потрібен 24-годинний дійсний тест на COVID-19 для перетину кордону? Що робити, якщо у вас його немає? Лабораторії в Україні закриті, і немає можливості зробити тест.
Для в’їзду в Румунію з України не є потрібно пред’являти сертифікат про вакцинацію чи чинний ПЛР-тест. Ті, хто прибуває до Румунії з України наземним транспортом, не є зобов’язаними проходити карантин. Це передбачено рішенням Національного Комітету з Надзвичайних Ситуацій від 25 лютого 2022 року.
Чи відкриті консульські представництва Румунії в Україні?
Консульські представництва Румунії залишаються відкритими в Україні:

 • Консульство Румунії в Солотвино
Адреса: Спортивна 112, 90575, Солотвино, Україна / Телефон: +380 3134 56027
Address: Sportivna nr. 112, 90575, Solotvino, Ucraina / Phone: +380 3134 56027

 • Генеральне консульство Румунії — Чернівці
Адреса: Михайла Коцюбинського 8, 01030, Київ, район Шевченка
Address: Mihaila Kotsiubinskogo 8, 01030, Kiev, raion Shevcenko
Що робити, якщо я громадянин третьої країни, але проживаю та працюю в Україні та хочу перетнути кордон з Румунією?
Особи приймаються для транзитних цілей, лише за наявності дійсних проїзних документів. Після прибуття на прикордонний пункт вони отримають румунську транзитну візу на термін до 90 днів. Якщо немає документів, їм потрібно буде попросити притулку, їм не потрібно спочатку йти в консульство.

 • Якщо у них немає документів, вони можуть попросити притулку на загальних прикордонних пунктах Румунії.
 • Якщо вони прибувають через Молдову, їм потрібно отримати візу в одному з консульств Румунії в Молдові, і візу їм нададуть протягом кількох годин (залежно від кількості заяв, що обробляються).
Консульства Румунії в Республіці Молдова:
· Посольство Румунії в Кишиневі (Консульський відділ, вул. Grigore Ureche №2; тел. +373 68 336 363; e-mail [email protected])
· Генеральне консульство Румунії в Бельцях (вул. Sfântul Nicolae № 51; тел. +373 23 180 001; tel. de urgență +373 68 195 006; e-mail [email protected])
· Генеральне консульство Румунії в Кахулі (вул. B.P. Hașdeu № 11, тел. +373 29 980 004; tel. de urgență +373 60200925; e-mail: [email protected])
· Генеральне консульство Румунії в Унгені (вул. Mihai Eminescu № 35; тел. +373 23 680 001, +373 23 680 002; e-mail [email protected])
Які є винятки для перетину кордону для чоловіків віком від 18 до 60 років з України?
Державна прикордонна служба (ДПС) повідомила про конкретні групи чоловіків, яким будуть надані винятки на виїзд за межі України, навіть якщо вони належать до вікової категорії від 18 до 60 років. 
Для цього вони мають надати відповідну документацію на кордоні. Перетнути кордон дозволять:
 • Тим, у кого є довідка про відстрочку зарахування на строкову військову службу.
 • Тим, хто має документально підтверджений висновок військово-лікарської комісії про непридатність.
 • Ті, хто має трьох і більше дітей віком до 18 років.
 • Ті, хто самостійно займається вихованням дитини або дітей до 18 років.
 • Ті, у кого є дитина з обмеженими можливостями.
 • Ті, хто усиновили дітей.
 • Ті, чиї близькі родичі загинули або пропали безвісти під час операцій на сході України.
Чи існують обмеження за румунськими візами для громадян Росії?
Громадяни Росії не мають додаткових обмежень, крім існуючого візового режиму для іноземних громадян (що не є громадянами ЄС), які в'їжджають на територію Румунії. Будь-який громадянин Росії повинен подати заявку на отримання візи.
Заявка подається спочатку онлайн, для перевірки, на онлайн-порталі. Заява має оброблятися лише через Інтернет на Eviza.ro для того, щоб записатися на прийом в Консульському відділі.
Чи забороняє українська сторона виїзд з України чоловікам, які підпадають під призов?
Так. Є заборона на перетин кордону чоловіками від 18 до 60 років.
Чи можуть діти без супроводу батьків перетнути кордон самостійно?
Так, усі діти без супроводу дорослих, незалежно від їхнього віку, можуть перетнути румунський кордон. Проте, з метою уникнення ризиків, бажано, щоб дитину супроводжували батьки, інші члени родини або принаймні доросла людина, якій Ви довіряєте.
Які прикордонні пункти можна використовувати для перетину кордону з Румунією?
З України перетнути кордон можна у наступних місцях:
Халмеу (Halmeu) (середній час очікування на румунській стороні: 10 хв)
 • Плюс: близько до кордону з Угорщиною
 • Мінус: середній час очікування на кордоні з Угорщиною становить 120 хвилин
Сигіт-Мармароський/Сігету-Мармацієй (Sighetu Marmației) (середній час очікування на румунській стороні: 10 хв)
 • Плюси: близькість до Байя-Маре і Клуж-Напока, важливих трансільванських міст з міжнародними аеропортами та університетами.
Серет (Siret) (середній час очікування на румунській стороні: 20 хв)
 • Діє зелений коридор, що з'єднує Сучаву (Румунія) з Чернівцями (Україна), метою якого є полегшення транспортування гуманітарної допомоги до районів, постраждалих від війни.
Ісакча/Облучиця (Isaccea) (середній час очікування на румунській стороні: 10 хв)
 • Плюс: Найближчий прямий пункт кордону Україна-Румунія з Одеської області та східної частини України
 • Мінус: вимагає перетину кордону на поромі

Час очікування до перетину кордону в режимі реального часу можна знайти тут:
https://www.politiadefrontiera.ro/ro/traficonline/ 
Надання гуманітарної допомоги та розміщення відповідно до потреб в прикордонній зоні
Кожна лінія з наведених нижче має працівників для збору місцевих пропозицій щодо надання гуманітарної допомоги та розміщення відповідно до потреб в прикордонній зоні. Номери телефонів призначені для людей, які потребують або пропонують допомогу:

Гаряча лінія префектури Галац (біля пункту перетину кордону Ісакча):
+40 236 460 055 / +40 790 288 000

Гаряча лінія префектури Браїла (біля пункту перетину кордону Ісакча):
+40 786 763 987

Гаряча лінія міської ради Тульчі (біля пункту перетину кордону Ісакча): +40 240 513 641 / +40 757 064 476

Прикордонна поліція Румунії: (+4) 021.9590 
Цілодобова гаряча лінія для громадян України

Люди, які дзвонять з будь-якої країни, можуть у будь-який час отримати корисну інформацію українською мовою про перетин державного кордону, необхідні документи для в’їзду в Румунію, про кроки, які необхідно виконати при виконанні формальностей для надання притулку або будь-які інші деталі, які можуть допомогти їм безпечно прибути до Румунії.


Головна інспекція з питань імміграції: (+4) 021.410.75.13 

112 - Служба екстреної допомоги
119 – Декілька екстренних служб, пов'язаних з дітьми (у тому числі для дітей без сім'ї)


Головна інспекція прикордонної поліції ввела в дію інтегрований кол-центр, де румунські прикордонники, які володіють українською мовою, будуть перебувати з диспетчерами, які безперебійно приймають телефонні дзвінки лише за інформаційним номером прикордонної поліції. +4021.9590.
Таким чином, громадяни України, які зателефонують за номером телефону (+4) 021.9590 (з будь-якої національної чи міжнародної мережі), можуть у будь-який час отримати корисну інформацію українською мовою про перетин державного кордону, необхідні документи для в’їзду в Румунію, про кроки, яких слід дотримуватися при виконанні формальностей щодо надання притулку або будь-які інші деталі, які можуть допомогти їм безпечно прибути до Румунії.
Цей інтегрований центр матиме кілька доступних телефонних ліній і працюватиме в штаб-квартирі ITPF Sighetu Marmatiei, розташованому на кордоні з Україною.
Чи приймає Румунія українських біженців, які приїжджають через Молдову?
Румунія приймає українських біженців, які в'їжджають через Молдову. Пропонуємо їм пошук притулку таким же чином. Якщо у них немає документів, рекомендується звернутись до консульств Румунії в Молдові.

Консульства Румунії в Молдові:
 • Посольство Румунії в Кишиневі (Secție consulară, вул. Grigore Ureche nr. 2; тел. у випадку надзвичайної ситуації: +373 68 336 363; електронна пошта: [email protected])
 • Генеральне консульство Румунії в Бельцях (вул. Sfântul Nicolae nr. 51; тел. +373 23 180 001; тел. у випадку надзвичайної ситуації: +373 68 195 006; електронна пошта: [email protected])
 • Генеральне консульство Румунії в Кахулі (вул. B.P. Hașdeu nr. 11, тел. +373 29 980 004; тел. у випадку надзвичайної ситуації: +373 60200925; електронна пошта: [email protected])
 • Генеральне консульство Румунії в Унгенах (вул. Міхай Емінеску № 35 (str. Mihai Eminescu nr. 35); тел.. +373 23 680 001, +373 23 680 002; електронна пошта [email protected])

Пункти в'їзду з Молдови до Румунії:
Редеуць-Прут Рум. – Липкани Мол.
Скулені Рум. – Скулені Мол.
Албіца Рум. - Леушени Мол.
Галац Рум. - Джурджулешти Мол.
Стинка Рум. - Костешти Мол.
Оанча Рум. – Кагул Мол. 
Яка підтримка доступна українцям в Румунії?
Медичні послуги:
 • Безкоштовна медична допомога та послуги по догляду, аналогічні тим, які доступні для громадян Румунії, протягом 90 днів, якщо в'їзд до Румунії відповідає відповідним законодавчим умовам на основі біометричного паспорта.
 • Громадяни України, які не користуються якоюсь формою міжнародного захисту, але мають право на законне проживання, отримають послуги, зазначені вище, зі сплатою медичних внесків за дохід, отриманий від роботи, або з дати подання ними декларації. сплати внеску на соціальне страхування.
 • У випадках гострих або хронічних захворювань, що загрожують життю громадян, які шукають притулку в Румунії, первинна медична допомога та лікування, невідкладна госпітальна допомога, а також медична допомога та лікування надаються безкоштовно.
 • Безкоштовна медична допомога та догляд, подібний до тих, які надаються громадянам Румунії, надаються громадяням України, які користуються формою міжнародного захисту, які набувають якості застрахованих у системі соціального медичного страхування.

Право на працю:
 • Іноземці, які просять про надання міжнародного захисту, мають право працювати на тих самих умовах, що й громадяни Румунії, через 3 місяці з моменту подання заяви протягом усього періоду процедури надання притулку.
 • Бенефіціари форми міжнародного захисту мають такі права:
 • Працевлаштуватися фізичними або юридичними особами на тих самих умовах, що й громадяни Румунії.
 • Отримувати пільги від соціального страхування, заходів соціальної допомоги та соціального медичного страхування на умовах, передбачених законом для громадян Румунії.
 • Скористатись рівним станом з громадянами Румунії з точки зору еквівалентності навчання або періодів навчання, визнання дипломів і сертифікатів компетентності, а також професійних кваліфікацій, які дають доступ до регульованих професій в Румунії.

Отримання притулку

Яка ситуація на прикордонних пунктах? (час очікування, наявність магазинів / отримання води та продуктів харчування)
Час очікування можна перевірити в будь-який час тут: https://www.politiadefrontiera.ro/ro/traficonline/.

Поруч з прикордонними переходами є населені пункти, в яких можна придбати продукти харчування і воду, а в Сігетулі Марматей і Вама Сірет місцеві волонтери допомагають людям, які перетинають кордон, продуктами харчування та подальшими інструкціями.

Національна Рада у справах біженців, для прикордонних питань:
+ 40 730 073 170
Варіанти подання заявки про отримання притулку при в'їзді та в Румунії
У пункті пропуску через кордон:
Заяву про надання притулку може подати будь-який іноземець, який перебуває в Румунії або на пункті пропуску кордону. Особа вважається шукачем притулку з моменту, коли вона демонструє своє бажання в письмовій або усній формі перед компетентними органами та просить захисту у румунської держави.

Як подати заяву про надання притулку:
 • Заяву про надання притулку подають особисто українці або інші іноземці, які опинилися в Румунії або на пункті пропуску для перетину державного кордону.
 • Якщо іноземець є дитиною, заяву про надання притулку може подати їхній законний представник з Управління захисту дітей. Цього представника буде призначено коли дитина досягне імміграційного пункту.
 • Неповнолітні, які досягли 14 років, можуть подати заяву про надання притулку від свого імені.
Наступні органи мають компетенцію приймати заяву про надання притулку:
 • структури прикордонної поліції;
 • структури Генеральної інспекції з питань імміграції;
 • Поліцейські підрозділи з центрами ув'язнення та тимчасового ув'язнення;
 • Структури Національного управління пенітенціарних установ, що діють у складі Міністерства юстиції.
Національна Рада у справах біженців. Гаряча лінія юридичної допомоги для отримання притулку:
+40 721 206 926

Територіальна компетенція щодо прийому, реєстрації та розгляду заяв про надання притулку належить 6 (шести) регіональним центрам по веденню процедур та розміщенню шукачів притулку (RCPAAS) при Управлінні з питань притулку та інтеграції, відповідно до:

 • Регіональний центр процедур та розміщення шукачів притулку — Марамуреш (на відстані 88.3 км від пункту перетину кордону Сигіт та 80.7 км від пункту перетину кордону Халмеу)
Адреса: вул. Чететій, н. 1A, Somcuta Mare, Maramureș / Телефон / Факс: 0262-280004
Address: Cetătii street, no. 1A, Somcuta Mare, Maramureș / Phone / Fax: 0262-280004

 • Регіональний центр процедур та розміщення шукачів притулку — Радауці (на відстані 19 км від пункту перетину кордону Серет)
Адреса: вулиця Перілор № 2, Радауці, Сучавський повіт / Телефон +4 0230-564462,
+4 0230-564463
Address: Perilor street no 2, Rădăuți, SUCEAVA County / Phone +4 0230-564462,
+4 0230-564463

 • Регіональний центр процедур та розміщення для притулку Галаті (на відстані 11.2 км від пункту перетину кордону Джурджулешти та 46 км від пункту перетину кордону Ісакча)
Адреса: вулиця Савінешти, н. 2, Галац / Телефон +4 0236-323878
Address: Săvinești street, no. 2, Galați / Phone +4 0236-323878

 • Регіональний центр процедур та розміщення шукачів притулку — Бухарест
Адреса: вул. Василя Столникула, н.15, бл.13, сектор 2, Бухарест / Телефон / +4 0212-408774
Address: Vasile Stolnicul Street, no.15, bl.13, sector 2, Bucharest / Phone / +4 0212-408774

 • Регіональний центр процедур та розміщення шукачів притулку — Джурджу
Адреса: 1907 бульвар 1С, Джурджу / Телефон /+4 0246-215056
Address: 1907 1C Boulevard, Giurgiu / Phone /+4 0246-215056

 • Регіональний центр процедур та розміщення шукачів притулку — Тімішоара
Адреса: вул. Андрія Моціоні, н.8-10, Тімішоара / Телефон /+4 0256-402434; +4 0256-402431; +4 0256-402432
Address: Andrei Mocioni Street, no.8-10, Timisoara / Phone /+4 0256-402434; +4 0256-402431; +4 0256-402432
Куди направляти людей, які хочуть зняти кімнату/квартиру для українців?
Зараз розробляється кілька ініціатив, створених громадянами, які хочуть забезпечити житлом біженців з України. Наразі у Facebook створено групу UNITI PENTRU UCRAINA — Єдині за Україну — United For Ukraine, учасники якої збирають таку інформацію. Українці або іноземні громадяни, які виїжджають з України, можуть писати пости в групу англійською, українською чи російською мовами, якщо їм потрібна допомога.

Є багато жителів Румунії, які бажають надати переселенцям безкоштовне проживання, послуги з перевезення, харчування та інші предмети або послуги першої необхідності. Також в нас є безкоштовні румунські SIM-карти, які розповсюджуються на певних прикордонних пунктах (наприклад, Сірет).

Https://unacoperis.ro/uk

Транспорт

Чи є варіанти транспорту від румунсько-українського кордону до місць, де пропонують зустріч біженців?
Українці, громадяни третіх країн та особи без громадянства, які прибули внаслідок збройного конфлікту в Україні, можуть безкоштовно подорожувати поїздом на підставі документа, що посвідчує особу, тимчасових документів, що посвідчують особу, а також дозволів на проживання чи дозволів, виданих владою Румунії.

Тарсін (Tarsin) від компанії Радауті (Radauti) безплатно перевозить автобусом громадян України з Вама Сірет, які хочуть дістатися до автовокзалу, залізничного вокзалу чи аеропорту.

Tabita Tour - Безкоштовний транспорт до вокзалів, автовокзалів або інших околиць: +40.756.333.898

Компанія Ромфор також оголосила, що в найближчі 10 днів вона запропонує такий же безплатний транспорт всім біженцям, які приходять до прикордонного пункту Сірет пішки. Також, вони щоп’ятниці пропонуватимуть 20 безплатних місць для біженців, які хочуть потрапити до Італії, а також знижки на інші маршрути (Франція, Німеччина тощо).

Аеропорт Ясси надає безкоштовний трансфер від кордону Серет людям, які втікають з України, які мають квитки на літак, що вилітають з Ясс.

Спеціальні перевезення: Окружні комітети з надзвичайних ситуацій організовують безкоштовні внутрішні або міжнародні автомобільні перевезення та чартерні рейси для ситуацій, коли переїзд автотранспортом або поїздом неможливий. Біженці можуть запросити цей вид транспорту через платформу sprijindeurgenta.ro

Пропонуються також безліч варіантів транспортування румунськими волонтерами у випадку спеціальних ситуацій, але безплатних транспортних засобів має бути достатньо, оскільки допомогу біженцям надає не великий наплив волонтерів.

Де я можу отримати інформацію про процес надання притулку, зателефонувати?
Українською: +4 0765-861888 — LOGS , неурядова організація в місті Тімішоара.

Засоби зв’язку:
Orange та Водафон оголосили, що вони надають безкоштовний інтернет та дзвінки до та з України, в солідарність тим на кого вплинула кризова ситуація в цій країні.
Телеком: з 27.02.2022 по 06.03.2022, міжнародні дзвінки та СМС в Україну безкоштовні. Водночас якщо ви у роумінгу з території України, інтернет-трафік, дзвінки та СМС також є безкоштовними.
https://refugees.ro/
Чи надає хтось в Україні допомогу переселенцям, які хочуть доїхати до кордону?
На цей час Міжнародна Організація Міграції (МОМ) не надає послуги з перевезення людей наземним транспортом у прикордонних територіях, що є єдиним способом виїзду з країни, оскільки повітряний простір закритий. Безпекова ситуація дуже нестабільна і непередбачувана. Наприклад, порада з безпеки з Києва — шукати укриття/підземку/підвал.


МОМ невідомо про будь-яку іншу допомогу з послуг перевезення людей до кордону, яка може надаватися.
Компанії та навчальні заклади, що надають допомогу сім'ям працівників та студентам у в'їзді в Румунію
Такі організації можуть надавати підтримку в транспортуванні та поселенні громадян України, які шукають притулок в Румунії після в’їзду.

Сенатор Сорін Кімпяну підписав міністерське розпорядження, згідно з яким українські діти зможуть бути зараховані до румунських шкіл у будь-який час.
Міжнародні перевезення
WIZZ AIR надає 100 000 безкоштовних місць на короткомагістральних рейсах, які вилітають із сусідніх з Україною країн (Польща, Словаччина, Угорщина та Румунія) у березні. 
Вони також пропонують рятувальний тариф за 29,99 євро та 69,99 євро на всі інші рейси. Рейс можна забронювати, вказавши дійсний український ідентифікаційний номер на https://wizzair.com/#/rescue

Vola.ro організовує рейси до Польщі (Краків або Варшава). Надішліть повідомлення на [email protected] з такими даними до кінця 03.02.2022: Ім’я, Прізвище, Номер телефону, Кількість осіб, чи у мене є паспорт (включаючи дітей).

Tabita Tour: пропонує безкоштовний транспорт для дітей та знижки для дорослих, громадян України, які бажають подорожувати по напрямках, які має Tabita Tour: Іспанія, Італія, Франція. +40.756.333.898
Швидкий в'їзд з України через Молдову до Румунії
МОМ Румунія, МОМ Молдова, УВКБ ООН Румунія, УВКБ ООН Молдова, уряди Молдови та Румунії та DES розробили та впроваджують перший швидкий «зелений коридор» для переміщення осіб на маршруті Україна-Румунія, що проходить через Молдову.

Кому може бути корисний трансфер?
Якщо ви тікаєте з України (незалежно від вашої національності), ви можете скористатися цим швидким переказом.

Звідки я зможу відправитися?
Ви вирушите з прикордонного пункту пропуску Паланка в Молдові (звідти до автобусної зупинки близько 500 м пішки).

В який час я можу виїхати?
10:00 (щодня) 15:00 (щодня)


Скільки триватиме моя подорож?
Ваша дорога займе приблизно 5-6 годин.

Що це буде за подорож?
Ваша подорож буде безпечним транспортом із супроводом поліції, наданим урядами Молдови та Румунії за підтримки Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) та Міжнародної організації з міграції (МОМ).

Зупинки:
 • Автобус буде зупинятися 2-3 рази на маршруті, щоб ви могли зробити невелику перерву / скористатись туалетом.
 • Одна туалетна зупинка знаходиться безпосередньо перед молдовсько-румунським кордоном. Будь ласка, зверніть увагу, що на молдовсько-румунському кордоні немає туалету, тому ви можете скористалися цією зупинкою.
 • На молдавсько-румунському кордоні будуть 2 зупинки для перевірки документів:
 • Серед них: 1 зупинка в Леушені (молдовська сторона молдовсько-румунського кордону) 1 зупинка в Албіці (румунська сторона молдовсько-румунського кордону)
 • Загальний час очікування на румунсько-молдовському кордоні становить приблизно 1,5 години.
Чи будуть для мене доступні їжа та вода?
 • Бутерброди, кава, чай і вода будуть надані вам на пункті перетину Паланка. Будь ласка, переконайтеся, що ви отримали достатньо припасів для подорожі.
 • Продуктові пакети, вода та гарячі напої також надаються після прибуття в центр приймання Huși.


Чи надається медична допомога?
 • Перед від'їздом Департамент міграційної охорони здоров'я МОМ Молдови переконається, що люди придатні для подорожей. Вони виявлять будь-які потреби в галузі охорони здоров’я та нададуть медичну та медикаментозну підтримку.
 • Таблетки від заколисування будуть доступні після виїзду з Паланки.
 • Медична допомога надається в приймальні Huși, у центрі працюють лікарі та парамедики.

Що станеться, коли я прибув у центр прийому HușI?
 • Ви проведете приблизно одну (1) годину в центрі прийому Huși. Там вам нададуть медичну допомогу (за потреби), їжу, воду та гарячі напої по прибутті та доступ до туалету.
 • Після завершення процесу прийому вас пересадять на автобуси, які прямують до Бухареста та Ясси. (*ПРИМІТКА: ми підтвердимо ці місця прибуття автобусів, а також інші деталі – брошура буде там якнайшвидше!).
Корисні контакти у Румунії
Назва
Контакти
МОМ Румунія
Національне агентство з боротьби з торгівлею людьми
LOGS Timisoara — надання статусу шукача притулку
Гаряча лінія MOM
Інформаційна інтернет-платформа для мігрантів у кризовій ситуації