RU
UA
Статті

Українцям надали безкоштовний доступ для вивчення польської мови - Міністерство освіти і науки України

Головна / Новини / Українцям надали безкоштовний доступ для вивчення польської мови - Міністерство освіти і науки України

Українці в Польщі, а також школярі та студенти українських навчальних закладів зможуть безплатно вивчати польську мову або підвищувати рівень знань онлайн.
Асоціація інноваційної та цифрової освіти розробила систему вивчення польської мови Lingva Polska. Програма отримала відповідний гриф Міністерства освіти й науки України, який дозволяє використовувати цю систему у навчальному процесі.

Програма навчання складається з 30 модулів по 5 уроків та містить 10 000+ вправ на кожному рівні (А1 та А2). Кожен урок має свій тематичний діалог та 50-70 завдань до нього для засвоєння матеріалу.

Навчання відбувається на реалістичних діалогах (кейсах), озвучених носіями мови. Крім того, в процес включений принцип гейміфікації, завдяки якому учень змагається із собою на швидкість та правильність виконання вправ.

За даними соціологічного опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології лише 22% українців, що мають статус біженців в Польщі, вивчили польську мову, при тому більшість з них – поверхово. Лише 10% українців можуть спілкуватись польською вільно. При цьому основними бар'єрами, які заважають опанувати іноземною мовою, українці визначили такі: брак часу (38%) та брак фінансів (33%).

В Україні, за даними Міністерства освіти і науки, наразі польську мову вивчають майже 90 000 учнів. Це 4 місце серед всіх іноземних мов, які вивчаються у школах.
Польща Новини