RU
UA
Статті

Скільки українців приїдуть з Польщі додому на Різдво? Результати опитування

Головна / Новини / Скільки українців приїдуть з Польщі додому на Різдво? Результати опитування

За декілька днів увесь світ відзначатиме Різдво, зокрема цього року свято в Україні теж у нову дату. Очевидно, що деякі українці захочуть повернутися додому на декілька днів, особливо з сусідньої Польщі.

Згідно з дослідженнями, вирушити додому на Різдво планують тільки 13% українців. 70% залишаться у Польщі на Різдво, а відзначати свята в обох країнах будуть 2% опитаних.

Більша частина українців, а саме 54%, налаштовані відзначати свято 25 грудня за григоріанським календарем. І лише 10% опитаних мають намір святкувати Різдво 7 січня, дотримуючись юліанського календаря. Цікаво, що чверть респондентів висловила намір відзначати подію двічі, за обома календарями.

Майже половина українців (48%) вирішили провести Різдво в Польщі, оскільки їхні родини та родичі проживають у країні. На рішення залишитися за кордоном під час свят впливає небезпека через війну – 39% висловили занепокоєння щодо безпеки вдома.

Крім того, 30% вказують на труднощі, пов'язані з поїздкою назад в Україну, як фактор свого рішення. Тим часом 35% українців під час різдвяних свят працюватимуть у Польщі.

Близько 28% опитаних заявили, що це буде їхнє перше Різдво в Польщі. Також більше третини респондентів (35%) заявили, що проведуть своє друге Різдво поспіль у Польщі, тоді як 18% – втретє. Вражає те, що 19% вже понад три рази перебували у цій країні у різдвяний період.
Польща Новини