RU
UA
Статті

Які європейські столиці продовжили безплатний проїзд для українців на 2024 рік?

Головна / Новини / Які європейські столиці продовжили безплатний проїзд для українців на 2024 рік?

Вільнюс та Будапешт на знак підтримки українських біженців продовжили для них безоплатний проїзд у громадському транспорті.
Пільги будуть дійсними протягом 2024 року.

Безкоштовний проїзд для українців у Вільнюсі
Громадяни України, які через війну виїхали до столиці Литви, зможуть безплатно їздити на міському транспорті протягом усього 2024 року. Влада ухвалила рішення продовжити 100% знижку на проїзд у міських тролейбусах та автобусах для іноземців, які вимушено виїхали з України через агресію Росії.
Ця ініціатива є лише частиною підтримки, яку надають для українців у Литві з початку
2022 року. Але користування громадським транспортом є важливим аспектом, який допомагає забезпечити зручність та доступність життя у Вільнюсі. Міська влада столиці Литви надає аналогічні пільги усім працівникам сфери освіти, культури та соціальних професій.

Транспортні пільги в Будапешті
У Будапешті безкоштовний проїзд для українців буде діяти до 31 березня 2024 року. Щоб скористатися пільгою, біженцям потрібно показати український документ, який засвідчує особу. Це може бути:
▪️ український паспорт (закордонний або внутрішній);
▪️ дозвіл на проживання в Україні;
▪️ український студентський квиток;
▪️ будь-який документ, що підтверджує прописку іноземців в Україні.
Але для деяких видів міського транспорту ця пільга не працює, наприклад: для аеропортового експреса 100Е, фунікулера, ностальгічних рейсів, катерів, електричок та "синіх" автобусів за межі Будапешта.
В Угорщині, крім громадського транспорту, громадяни України можуть користуватися безкоштовно деякими залізничними маршрутами по країні. До 15 вересня 2022 безплатні квитки можна було отримати на всі потяги по Угорщині, але тепер цю пільгу залишили лише частково.
Новини Польща