RU
UA
Статті

Словаччина планує продовжити надання притулку для українців

Головна / Новини / Словаччина планує продовжити надання притулку для українців

Уряд Словаччини має намір обговорити можливість продовження тимчасового притулку для українських біженців до березня 2025 року під час засідання 14 лютого. Про це свідчать документи Кабміну.

Пропонується визначити надання тимчасового притулку на території Словаччини до 4 березня 2025 року – йдеться в пояснювальній записці до проєкту постанови.
Рада ЄС у вересні 2023 року продовжила механізм тимчасового захисту українським біженцям до березня 2025 року. Він дозволяє громадянам України легально перебувати в ЄС, отримувати послуги охорони здоров'я та освіти, доступ до ринку праці, житла та соціальних виплат.

За даними на кінець 2023 року, в країнах ЄС було зареєстровано 4,2 мільйона українських громадян, які отримали тимчасовий захист.

Крім того, неназвані дипломати заявляли, що Україна тисне на чиновників ЄС, аби вони посилили міграційні правила і тим самим сприяли поверненню біженців в Україну. За інформацією, Київ веде переговори з чиновниками Євросоюзу, щоб гарантувати повернення більшої кількості українців наступного року.
Польща Новини