Запрошення на роботу в Польщу на 2 роки замість 6 місяців

Карантин в Польщі
Польська влада продовжила до 24 місяців термін, протягом якого громадяни України, Білорусії, Росії, Грузії, Вірменії та Молдови можуть працювати в Польщі на підставі доручення роботи (oświadczenie). Раніше цей термін складав 6 місяців. Зараз же, нове запрошення до Польщі на 2 роки – чудовий шанс досягти поставлених перед собою цілей. Адже так набагато простіше досягти успіхів у просуванні кар'єрними сходами. А це, у свою чергу, сприяє позитивній динаміці щодо зростання заробітної плати.
Відповідаємо на ваші запитання
Чи можу я отримати старе запрошення на 6 місяців?
Ні. З 29.01.2022 року польський Уженд Праці припинив видавати 6 місячні запрошення. Старий тип запрошень від роботодавця замінили на нові запрошення (також Oświadczenia). Термін дії запрошення збільшений з 6 місяців до 24 місяців.
Чи є коридори за новим запрошенням на 2 роки?
Немає. Запрошення видається без коридорів на 24 місяці. Також отримати нове запрошення можуть всі кандидати, навіть ті, хто працював в Польщі протягом 2021 року.
Чому нове запрошення видають на 2 роки, а візу щодо нього на 1 рік?
Робоча віза в Польщу на 1 рік – це максимальний термін на який взагалі можна відкрити візу згідно польського законодавства. Після цього ви знову зможете відкрити візу також на 1 рік по тому самому запрошенню, якщо воно буде актуальним (не буде анульоване).
Чи потрібно цілий рік знаходитись у Польщі без перерви на нове запрошення на 2 роки?
Ні, безперервно знаходитись в Польщі по новому запрошенню не обов'язково. Якщо у вас буде відкрита робоча віза на 1 рік по новому запрошенню на 24 місяці, ви зможете протягом дії річної візи в будь-який час перетинати кордон Україна-Польща.
Чи можу я приїхати в Україну на 2 тижні та повернутися назад за новою візою?
Так, під час дії річної робочої візи, яка видана на підставі нового 2-х річного запрошення, ви зможете приїхати в Україну на стільки днів, на скільки вам потрібно.
Чи можу я працювати менше 1 року, якщо маю візу на рік по дворічному запрошенню?
Так, ви зможете працювати стільки, скільки ви плануєте.
Який мінімальний термін роботи за новою візою?
Це буде залежати від вас особисто та від ваших домовленостей з роботодавцем.
Чому запрошення на 2 роки дорожче за старе на 6 місяців?
Тому що запрошення від роботодавця не є безкоштовним навіть у Польщі, польські Уженди Праці збільшили реєстраційний збір, а також збільшується вдвічі вартість страхового полісу, так як термін дії буде збільшений до 1 року.
Як отримати візу на другий рік після відпрацювання першої на 1 рік?
Після завершення першої робочої візи на 1 рік по 2-х річному запрошенню, ви зможете знову відкрити робочу візу також на 1 рік по тому самому запрошенню, якщо воно буде актуальним (не буде анульоване) та ви плануєте повернутись до того самого роботодавця.
Якщо запрошення на 2 роки, а віза на 1 рік, чи можу я по закінченню візи залишитись працювати далі?
Ні, лише у випадку подачі на Карту Побиту.
Залишились питання або потрібна детальна консультація чи допомога з роботою?
Замовте зворотній дзвінок!
Читайте також