RU
UA
Статті

У Чехії підвищують мінімальну заробітну плату: скільки можуть заробити українці?

Головна / Новини / У Чехії підвищують мінімальну заробітну плату: скільки можуть заробити українці?

Починаючи з наступного року, 1 січня 2024 року, у Чехії відбудеться значне зростання мінімальної заробітної плати. Зокрема, мінімалка зросте на 65 євро. Виходить, що відтепер працівники отримуватимуть від 671 євро після усіх відрахувань. Це підвищення в країні стане найсуттєвішим в історії.

Як зміниться розмір ставок працівників?
Наступного місяця мінімальна зарплата у Чехії зросте з 17 300 крон (706 євро) до 18 900 крон (771,44 євро) до відрахувань. Постанову про підвищення уряд затвердив 13 грудня. Профспілки виступали за ще більше зростання мінімальних ставок оплати праці.

Робітник повинен отримувати мінімум 16 442 крони чистими. Погодинна мінімальна зарплата в Чехії з січня 2024 зросте з 103,8 крон до 112,5 крон.

Наступного року мінімальна зарплата має становити 41% середньої зарплати. До 2028 року планується збільшувати мінімалку так, щоб вона досягла 45% середньої зарплати щороку.
Попередній раз у Чехії підвищували мінімальну зарплатню у січні 2023 року – на 1 100 крон.

Підвищення буде стосуватися чотирьох із восьми рівнів гарантованої заробітної плати, яка виплачується відповідно до вимог, відповідальності та кваліфікації роботи. Три найнижчі рівні зростуть на 1 600 крон, а найвищі на 3 200 крон.

Скільки можуть заробити українці у Чехії?
117 000 працездатних біженців у Чеській Республіці успішно знайшли роботу. Ця цифра становить більшу частину біженців у країні. Зараз працювати у Чехії мають можливість українці з тимчасовим захистом.

Провідними секторами є виробництво товарів масового попиту, автомобілебудування та логістика. Також дуже популярні вакансії в автомобільній галузі.

Зарплата без знання мови і досвіду складає 25 – 35 тисяч чеських крон на руки. Роботодавці зазвичай забезпечують працівників ще безплатним житлом, а також нерідко видають купони на харчування.
Чехія Важлива інформація