RU
UA
Статті

Реєстр українських автомобілів у Чехії запрацює у жовтні

Головна / Новини / Реєстр українських автомобілів у Чехії запрацює у жовтні

Чеське Міністерство транспорту готується до запуску спеціального реєстру транспортних засобів із державними номерними знаками України, які перебувають у цій країні.

Реєстр має запрацювати у жовтні цього року, а діяти - вже від початку наступного. Від січня наступного року користувачі автівок із українськими номерними знаками повинні будуть зареєструвати їх протягом семи днів. В іншому випадку їм загрожує штраф до 30 тисяч чеських крон.

Причиною запровадження такого реєстру стало переважно те, що державні та місцеві органи влади не можуть належним чином штрафувати українських водіїв за порушення правил дорожнього руху. Деякі з них не мають обов'язкової страховки та при цьому ніде не вказують своє місце проживання. Точного обліку правопорушень, якщо автомобіль має іноземні номерні знаки, немає. Місцеві органи влади останні півтора року спостерігають збільшення кількості штрафів, які неможливо вручити.

Громадяни України будуть зобов'язані зареєструвати транспортний засіб, яким вони користуються на території Чехії (вони не обов'язково повинні бути Їхніми власниками), не пізніше ніж протягом 7 днів з моменту надання тимчасового захисту або візи з метою толерантності. Реєстрація буде безкоштовною для користувачів.

Можливість онлайн-реєстрації наразі не розглядається, на автівку не наклеюватимуться і не чіплятимуться якісь додаткові позначки. При реєстрації українських транспортних засобів також не перевірятиметься технічний стан автомобіля.
Чехія Новини