Як виїхати українцям до Угорщини?

Ти — українець. Війна змусила тимчасово покинути свій дім, але пам'ятай, ти не один, нас підтримує світ. Компанія Europe Sevrice допоможе знайти роботу в країні, яка тебе прихистила.

Оперативна інформація в Viber-каналі Українці за кордоном | ES

Хто і як може потрапити до Угорщини ?

Хто може виїхати з України?
- громадяни України
- громадяни Угорщини
- Громадяни третіх країн, які легально проживають в Україні

Прикордонні органи Угорщини повідомляють, що починаючи з 02.03.2022 в'їзд на територію Угорщини дозволений лише громадянам третіх країн (у тому числі громадянам України та іншим особам, які прибувають з України), які відповідають умовам для в'їзду до Шенгенської зони через Територіальні інспекції прикордонної поліції Орадя та Сігету-Мармацей.
Які документи потрібні?
- Для в'їзду в Угорщину паспорт не потрібен
- Будь-який документ, що посвідчує особу
або
- документи, що підтверджують законність перебування в Україні
- Також доступний гуманітарний коридор для громадян Індії, Ірану, Еквадору, Ізраїлю, Зімбабве, Мальдівів, Монголії, Йорданії, які зможуть без візи в’їхати до Угорщини з України та будуть пересаджені до найближчого міжнародного аеропорту. 

Синхронний або письмовий переклад: 
https://www.facebook.com/groups/994143548136400/permalink/997375974479824
Що таке тимчасовий захист і хто може його отримати?
Цей захист поширюється на громадян України, які тікають з України до Угорщини. Це також стосується тих, осіб, які не є громадянами України, але перебували в Україні на законних підставах (наприклад, з українською посвідкою на проживання чи візою). Тепер вони також можуть отримати захист в Угорщині.

Заяву на захист можна подати на території Угорщини. Після чого розпочинається процедура, яка має бути завершена органом з питань притулку протягом 45 днів. Заявники на захист мають довести, що вони є громадянами України або ж представниками третіх країн, які легально перебували в Україні. Найпростіший спосіб зробити це – пред’явити документи. Втім, ті, хто приходить без документів, також можуть отримати цей захист – але, ймовірно, їх чекатиме триваліша співбесіда, де влада розпитає їх більш детально, звідки вони.

Постанова керівника Угорського національного фонду медичного страхування про невідкладну допомогу біженцям:
https://www.facebook.com/groups/994143548136400/posts/998713277679427/
Як довго може тривати тимчасовий захист?
На даний момент уряд країни вважає, що є підстави для особливого захисту. Постанова уряду про визнання громадян України такими, що потребують захисту, на даному етапі діятиме до 1 червня. Однак це може легко змінитися у найближчі тижні. 
Які правила для громадян Угорщини?
Громадяни Угорщини (або особи з подвійним україно-угорським громадянством, або лише громадяни Угорщини) можуть в'їхати до Угорщину в будь-який час і залишатися там скільки завгодно. Їм не потрібно — і вони не можуть — звертатися за спеціальним захистом.
Яку підтримку може отримати особа з тимчасовим захистом?
Поки триває процедура, люди, які втікають з України, можуть бути розміщені в центрах прийому чи таборах для біженців, де їм можуть забезпечити харчування та медичну допомогу. 
Тим, хто може забезпечити собі житло (наприклад, у родичів чи друзів), не потрібно йти в центри прийому, хоча вони тоді отримають меншу допомогу.

Після закінчення процедури, при отриманні офіційного статусу тимчасового захисту, люди мають право на житло в центрі прийому (таборі біженців), охорону здоров’я, освіту для дітей та щомісячну грошову допомогу на весь час їхнього захисту. 
Щоб мати можливість працювати, особи, які мають статус тимчасового захисту, повинні подати заяву на отримання спеціального дозволу на роботу. Власникам статусу тимчасового захисту також видається угорське посвідчення особи, яке відрізняється від посвідчення громадянина Угорщини.

Отримання притулку

Де знаходяться центри прийому біженців?
На жаль, спроможність угорської системи надання притулку за останні роки сильно скоротилася, тому відкриття тимчасових або раніше закритих таборів, ймовірно, очікується в найближчий період. Притулок для біженців у Вамоссабаді та громадський притулок у Балассадьярматі, де кілька місяців тому були розміщені афганські сім’ї, безсумнівно, будуть доступні для людей з України в найближчий період.

  • «Угорська Міжцерковна Допомога» в Будапешті пропонує їжу, притулок та психосоціальну допомогу
Адреса: Budapest, Kossuth Lajos utca 64, 1221 Hungary
Номер телефону: +36 1 208 5584

  • «Угорська Міжцерковна Допомога» в Дебрецені пропонує їжу, притулок та психосоціальну допомогу
  • «Угорська Міжцерковна Допомога» в Мішкольці пропонує їжу, притулок та психосоціальну допомогу
Допомога на кордоні
  • «Угорська Міжцерковна Допомога» створила пункт допомоги, на українській стороні, біля прикордонного пункту Берегшурань-Астирія. Там, біженців забезпечують їжею, чаєм, ковдрами та предметами гігієни, а, також, надають інформацію угорською та українською мовами про те, як знайти тимчасове житло.
  • Юридична допомога щодонадання притулку, Угорський Гельсінкський комітет: [email protected]
Житло
Асоціація допомоги мігрантам:
https://menedek.hu/kapcsolat

Пропозиції житла на Ingatlan.com:
https://tudastar.ingatlan.com/berelnek/ukrajna/

Список нерухомості, що пропонується на Ingatlan.com:
https://ingatlan.com/szukites/elado+kiado+lakas+haz+k:ukrajna 
Корисні посилання
Вагітним та матерям з новонародженними:
https://www.facebook.com/groups/4948509471906480 

Юридична допомога:
https://tasz.hu/

Законодавство та захист дітей-сиріт:
https://unicef.hu/ezt-tesszuk-itthon/segitunk/hova-fordulj-a-bajban

Група порятунку українських тварин:
https://www.facebook.com/groups/369562874707496

Транспорт

Перевезення
Офіційна інформація залізниці:
https://www.facebook.com/Mavinform1/posts/3165119963811442
Офіційна інформація про міжміські автобуси:
https://www.facebook.com/VOLANBUSZ/posts/5049194848493323
Що відбувається у випадку, коли потрібен лише транзит (без статусу біженця), при відсутності документів (наприклад, паспорту або підтвердження законного проживання в Україні)?
Уточнюється

Finnair надає громадянам України знижку 95% на квитки в один бік з Варшави, Кракова, Гданська, Будапешта та Праги до Гельсінкі, ключових маршрутів для тих, хто виїжджає з України. Знижка діє за кодом Ukraine95 на Finnair.com до кінця березня. 
Аеропортові збори та збори будуть додані до вартості квитків. Українці можуть подорожувати з країн Шенгену до Фінляндії також без паспорта, наприклад, із свідоцтвом про народження.
Корисні контакти в Угорщині
Назва
Контакти
МОМ Угорщина
Національна кризова та інформаційна лінія
Юридична допомога щодо надання притулку, Угорський Гельсінський комітет