Робота в Польщі по біометрії

Відкриття безвізового режиму потішило багатьох українців. Тепер люди отримали можливість перетинати кордони країн Шенгенської зони (за виключенням Ірландії та Великобританії) лише за наявністю біометричного паспорту. Але чи стосується безвізовий режим роботи за кордоном? Насправді, не зовсім. Більшість країн забороняють іноземним громадянам працювати без попереднього оформлення робочої візи. На щастя, Польща не входить в цей список та дозволяє працювати по безвізу. Варто лиш врахувати окремі нюанси.

Чи можна працювати в Польщі по безвізу?

Робота по біометричному паспорту в Польщі не зовсім дозволена. На такий процес працевлаштування накладено певні обмеження для контролю нелегальних працівників. Так, наприклад, виключно за біометричним паспортом працювати зовсім незаконно. Роботодавці зазвичай не йдуть на такий ризик через великі штрафи за неофіційних працівників.

Що потрібно для роботи по біометрії?

Одного лиш біометричного паспорту для офіційного працевлаштування недостатньо. В іншому випадку вас можуть просто розвернути на кордні. Для того, аби причина в'їзду «працевлаштування» звучала на митниці більш переконливо, важливо скласти з роботодавцем трудовий договір. Саме по ньому можна переїжджати, не порушуючи закон.

Вакансії для роботи по безвізу в Польщі

Вакансії по біометрії в Польщі можна поділити на три категорії:

  1. для чоловіків;
  2. для жінок;
  3. для пар.

У першому випадку найбільш популярними пропозиціями вважаються: вантажні та будівельні роботи, сортувальники та пакувальники, далекобійники тощо.

Вакансії для жінок зазвичай включають такі пропозиції: прибирання, миття посуду, догляд за дітьми, догляд за людьми похилого віку, касир, офіціант, продавець тощо.

Якщо парам потрібна робота в Польщі по біометрії, вакансії зазвичай виглядають наступним чином: робота в закладах громадського харчування чи готелях, на заводі чи на складах.

Переваги роботи по в Польщі по безвізу

Чому ж українці так часто запитують про роботу по безвізу? Річ у тім, що відкриття робочої візи – достатньо складний та тривалий процес, який окрім цього ще й віднімає гроші. А ось пошук роботи по безвізу дозволяє приступити до роботи, як тільки ви знайдете посаду, що вам підходить.

Окрім того, робота в Польщі – це непогані гроші, які в Україні на таких самих посадах заробити неможливо. Так, наприклад, зарплата за місяць зазвичай складає від 3000 до 5000 злотих. Найвища зарплата у електриків, зварювальників та далекобійників.

Недоліки

Робота (Польща, біометрія) має не тільки переваги, але й деякі недоліки. Так, наприклад, як ви вже встигли побачити, список вакансій доволі обмежений та складається переважно з доволі важкої та не багато оплачуваної роботи. За робочою візою пропозицій набагато більше.

Окрім того, варто враховувати, що термін перебування в Польщі по біометричному паспорту складає всього 90 днів. Тому після трьох місяців роботи вам необхідно буде повернутись додому мінімум на 180 днів і лише потім знов повертатись до Польщі.

Правда, працюючи в Польщі, ви можете подати прохання на продовження терміну. Для цього необхідно отримати карту побуту (оформлення якої зазвичай триває близько 2 місяців).

Робота по безвізу в Польщі – ідеальна можливість в короткі терміни заробити непогану суму. Головне – ретельно підготуватися до поїздки, оформити всі необхідні дозволи та домовитись з роботодавцем. Шукайте роботу через перевірені компанії, аби уникнути шахраїв.