Робота за кордоном - вся важлива інформація для українців


Вивчивши статистику з працевлаштування, можна зробити висновок, що більша половина українців замислюється про роботу за кордоном. Але як би це заманливо не звучало, існує безліч підводних каменів, які не враховують трудові мігранти. Якщо не знати всієї правди і нюансів, можна залишитися в чужій країні без роботи, грошей і отримати масу проблем.

Чи можна працювати по безвізу?
Ні, не можна працювати за кордоном по безвізу, маючи біометричний паспорт. Багато недобросовісних посередників наживаються на тому, що нібито можна виїхати в Європу і спокійно працювати по безвізу в будь-якій країні Шенгенської зони. Це велика помилка, про який багато дізнаються занадто пізно. Перш ніж поїхати в іншу країну, вам необхідно вивчити правові норми цієї держави, що стосуються трудових мігрантів, інакше ви ризикуєте бути депортованим.
Кожного дня додаються актуальні вакансії від прямих роботодавців
Підписуйтесь на наш канал у Viber!

Як обрати агентство?

Через великий попит українців на дану послугу, з'явилося ще більше шахраїв, які різними способами намагаються з вас витягнути гроші і зникають, або по приїзду в іншу країну виявляється, що немає тих умов і вакансії, яку вам обіцяли.

Як уникнути такого? В першу чергу вам потрібно добре ознайомитися з компанією, почитати про неї відгуки, з'ясувати, чи є у них ліцензія, офіс, де вони можуть прийняти клієнтів. Відповідно до закону, якщо у компанії немає ліцензії, вона працює нелегально. Перевірити її наявність і актуальність можна на сайті Міністерства соцполітики України.
Навіть при наявності всіх документів і відгуків про компанії, потрібно приділити увагу трудовим договором, який ви укладаєте з роботодавцем. Уважно вивчіть його, не бійтеся задавати питання або консультуватися з юристом. Умови повинні бути чітко прописані:
  • посаду;
  • терміни дії договору;
  • вид виконуваної роботи;
  • умови праці;
  • оплата праці;
  • обов'язки і права працівника і роботодавця;
  • продовження випробувального терміну.

Важливо пам'ятати, що агентство з працевлаштування не має права брати з вас гроші до укладення трудового договору з роботодавцем.

Польща
Польща - єдина країна в Європі, кордон якої можна перетнути за безвізу, а на місці розбиратися про отримання дозволу на роботу.
Робота в Польщі без робочої візи, при наявності біометрії, можлива 90 днів на кожні 180 днів. А щоб після закінчення 90 днів роботи залишитися і далі працювати в Польщі, потрібно отримати довгострокову робочу візу і оформити посвідку на проживання.
Робота в Польщі найдоступніший спосіб почати свою кар'єру в Європі.

Німеччина
У 2019 Німеччина пом'якшила умови працевлаштування для негромадян Євросоюзу. Негромадяни ЄС з профільною освітою мають можливість легально працювати в Німеччині в будь-якій сфері, а не тільки там, де спостерігається дефіцит працівників, як це було раніше.
Тепер іноземцям можна перебувати в Німеччині протягом 6 місяців з метою пошуку роботи, раніше така можливість була тільки у осіб з вищою освітою. При цьому, претендент не буде отримувати соціальних виплат.
Підтвердивши свою професійну освіту і диплом, нові мігранти можуть легально працювати в Німеччині.

Чехія
Маючи контракт, дозволу на роботу і візу, ви можете легально працювати в Чехії.
Роботодавець повинен надати вам можливість проживання, це необхідна умова для отримання візи. У документі повинен точно вказуватися адреса, щоб до переїзду до Чехії ви знали, де вам доведеться жити.
З усіма легальними вакансіями, які надають роботодавці, ви можете ознайомитися на сайті Міністерства праці Чеської республіки. Працювати в Чехії можна тільки за чеською робочою візою, що не польської, багато шахраї говорять, що оформляють відрядження, роблять легалізацію, але це все незаконно.

Сполучені Штати Америки
Офіційно знайти роботу в США на наявні вакансії ви можете тільки при наявності американської візи і соціальної карти.
Щоб отримати дозвіл і відправитися в Штати легально, в консульстві необхідно пред'явити документи, що підтверджують:
  • рівень англійської мови;
  • диплом про повну загальну середню та вищу освіту;
  • копію трудової книжки.
Щоб отримати робочу візу в США, вам необхідно мати ступінь як мінімум бакалавра саме в тій області, на роботу, яку ви претендуєте. Якщо ж у вас немає необхідної освіти, можете спробувати це згладити досвідом роботи. Але наявність стажу теж потрібно довести.
У висновку можна сказати, вирішивши працювати в Європі, подбайте про збір необхідних документів і займаються пошуком вакантного місця, яке принесе дохід і впевненість у майбутньому.

Читайте так же

Вам потрібно сплатити сервісний збір до візового цетнру, який становить...
Роздрукувати квитанцію достатньо просто. Це можна зробити в 3 прості кроки...
Анкета у візовий центр заповнюється достатньо легко, пройдемося по всіх пунктах почергово...