RU
UA
Статті

Робота в Польщі по безвізу або по робочій візі: обираємо кращий варіант

Робота в Польщі за безвізом або по робочій візі: обираємо кращий варіант
Багато українців, які бажають поїхати працювати в Польщу, замислюються про те, чи можна це зробити, не оформлюючи робочу візу, скориставшись можливостями безвізу. Спробуємо розібратися в тому, чи варто шукати роботу в Польщі без оформлення робочої візи, наскільки це безпечно і чим це загрожує.

Чи може робота без робочої візи в Польщі бути офіційною і легальною?
Оформлення трудового договору з польським роботодавцем без наявності робочої візи базується на деяких лазівках в польському законодавстві. Тому спрогнозувати, як на це відреагує польський уряд, чим це обернеться для заробітчанина, так і для роботодавця, неможливо. Зазвичай роботодавець обмежується штрафом, хоч і значним, а ось працівникові з іншої країни загрожує заборон на в'їзд не тільки в Польщу, а й інші країни ЄС як мінімум на рік. Тобто, офіційно працювати в Польщі можна тільки з відкритою робочою візою.
Процес відкриття робочої візи для українців досить простий і зазвичай не викликає ніяких проблем. Якщо у вас немає кредитних зобов'язань (а особливо - заборгованостей), невиплачених аліментів, якщо ви не ховаєтеся від військкомату, то причин відмови у візі виникнути не повинно. Ну а якщо у вас немає часу на бюрократичну тяганину, яку завжди передбачає процес відкриття нової візи, фахівці компанії Europe Service візьмуть її на себе, зробивши все швидко і якісно.

Варіанти працевлаштування в Польщі за безвізом
Єдиний легальний варіант працевлаштування без робочої візи в Польщі - сезонні роботи на строк не більше 90 днів. У такому випадку працівник приїжджає до роботодавця в Польщу, вони разом ідуть в Ужонд Праці (польський аналог Управління Праці), оформлюють там виклик на роботу. Найчастіше таке практикується в сфері сільського господарства, де в сезон збору врожаю потрібні робочі руки. Але на постійну роботу таким способом влаштуватися неможливо. Принаймні, законно та без ризиків.

Плюси і мінуси роботи по безвізу
З переваг такого варіанту можна відзначити наступне:
  • економія часу і коштів на відкриття візи;
  • можливість гарного підробітку в іншій країні з більш високими зарплатами.
Недоліків у такого методу все ж більше:
  • можливий варіант тільки тимчасового працевлаштування на 90 днів;
  • більшості роботодавців співробітники потрібні на довший термін;
  • за статистикою відсоток шахрайства в такому сегменті працевлаштування вище в три рази, тобто, великий ризик отримати менше, ніж розраховували, або відпрацювати і залишитися ні з чим, якщо шукати роботу самостійно.
Ризикувати чи ні, виїжджаючи працювати в Польщу по безвізу - особиста справа кожного. Тут вже кожен сам для себе обирає, виходячи з переслідуваних цілей. Але на сьогоднішній день тільки працевлаштування в Польщі по робочій візі є легальним варіантом знайти роботу на довгий термін. Допомогу не тільки в оформленні візи, а й в пошуку зручної і безпечної вакансії в Польщі, вам можуть надати фахівці компанії Europe Service, які вже зараз готові запропонувати масу цікавих варіантів працевлаштування.