RU
UA
Статті

Безкоштовна медична допомога в Польщі

Важлива інформація Польща
Громадяни України, які приїхали до Польщі в період воєнних дій, отримають безкоштовну медичну допомогу.

Як отримати?


У лікарні/поліклініці потрібно предʼявити довідку від прикордонної служби або штамп у закордонному паспорті.

Також у режимі онлайн доступна телеплатформа українською мовою.
Графік роботи: з 18:00 до 08:00. У вихідні та святкові дні — цілодобово.

У рамках платформи можна отримати:

  • медичну консультацію та електронний рецепт;
  • електронне направлення в поліклініку чи лікарню;
  • направлення на тест на COVID-19.

Зв’язатися можна за номером телефону: 800 137 200 (дзвінок безкоштовний) або заповнити анкету.

Що робити у випадку хвороби дорослого або дитини ?


Кожен громадянин України, який прибув до Польщі у зв’язку з війною в Україні, може скористатися безкоштовною лікарською допомогою в поліклініці сімейної медицини або у спеціалізованій клініці чи лікарні.

ВАЖЛИВО! 
Обов’язково потрібно мати посвідку або печатку польської Прикордонної служби про перетинання кордону. Медичною допомогою може скористатися кожен громадянин України, який має посвідку від польської Прикордонної служби або печатку у проїзному документі, що посвідчує легальність перебування на території РП внаслідок перетинання кордону після 24 лютого 2022 року.

Спеціалізована клініка й лікарня — безкоштовно. Кожен українець має право отримати необхідну медичну допомогу чи консультацію у спеціалізованій клініці або лікування в державній лікарні (а також у тих приватних, які мають підписаний контракт із Національним фондом охорони здоров’я).

Вагітні жінки-українки можуть народжувати в Польщі?


Гінекологічне та пологове обслуговування громадянок України, які приїхали до Польщі перед війною, надають безкоштовно.

Потрібно мати документ, що підтверджує законність перебування, наприклад довідку, видану Прикордонною службою РП, або штамп Прикордонної служби у проїзному документі. 

Наприклад, у Варшаві 1 березня 2022 року у спеціалізованій лікарні Inflancka (понеділок-п’ятниця від 8:00 до 15:00) відкрили гінекологічно-акушерську клініку для громадянок України (біженок). Усі послуги клініки та приймального відділу Inflancka для пацієнток з України (із зазначеними документами) надаватимуться безкоштовно.

Також можна скористатися медичною допомогою в приватних гінекологічних кабінетах. Список кабінетів дивіться на сайті.

Громадянин України повинен мати при собі закордонний паспорт або інший проїзний документ, а також посвідку, видану польською Прикордонною службою про перетинання кордону після 24.02.2022 р. У поліклініці або лікарні потрібно показати ці документи. Для дитини достатньо посвідки про перетинання кордону, виданої польською Прикордонною службою.
Якщо документи відсутні, телефонуйте за номером: +48 47 721 75 75.

Лікарі-фахівці для дорослих і дітей приймають у клініках: 

  • LuxMed — інфолінія працює українською та польською мовами за телефоном: 22 45 87 007 або електронною поштою: [email protected].
  • Medycy dla Ukrainy — ініціатива лікарів і клінік, які забезпечують безкоштовну медичну допомогу втікачам від війни в Україні. Працюють лікарі різних спеціальностей.

Безкоштовній вакцинації підлягають усі громадяни України, які рятуються від війни та мають дозвіл на проживання в Польщі

У Польщі можна отримати безкоштовну пораду від психолога?


Звісно, таку допомогу надають у пунктах реєстрації та місцях допомоги. Допомога психолога надається українською й російською мовами для дорослих і дітей.

Також можна телефонувати на гарячі лінії: 
  • + 48 669 981 038 
  • + 22 566 22 27 
  • 800 12 12 12 

Медичні сервіси для українців з безкоштовними онлайн-консультаціями лікарів


  • Doctor Online
Україно-американська компанія. Додаток для Android знаходиться тут та для iOS тут. Лікарі консультують у режимі чату, в Android версії є аудіо та відео. Більше 200 лікарів є з приватних та комунальних медичних закладів, наприклад, Адоніс, інститут Амосова та інші.

  • Viveo
Це міжнародна платформа, яка зараз залучає лікарів по всьому світi, які безкоштовно консультують українців українською, російською та англійською мовами. На цій сторінці все детально описано. Завантажити додатки для Android можна тут, для iOS тут.