Мінуси працювати за кордоном


Влаштуватись на роботу в Польщі, Чехії чи Німеччині - не так складно, як багатьом здається. Складніше бути готовим до самої роботи і переїзду, щоб все було за планом. Розберемо поетапно.

Знання мови
Потрібно розуміти, чи потрібні вам знання мови. У багатьох країнах ЄС або Канаді, США, не беруть на роботу без знання мови. Тому варто з'ясувати, чи потрібно вам знання мови, а якщо воно є, то на якому рівні. Робота в Польщі найчастіше передбачає велику кількість вакансій, де не потрібна мова. А в Німеччині навпаки, без німецького ніяк.

Оформлення робочої візи
Майже всюди потрібна робоча віза для працевлаштування, крім Польщі. Але навіть там, зараз у зв'язку з COVID, без робочої візи вас не приймуть. Крім робочої візи, потрібно оформити цілий пакет документів: закордонний паспорт, страховка, анкета і інші.

Вибір агентства-посередника
При першому працевлаштуванні за кордоном, без посередника вам не обійтися. Головне - не потрапити на шахраїв! Через великий попит послуги, з'явилося багато агентств-шахраїв, які роблять підроблені запрошення на роботу, влаштовують на інші вакансії з гіршими умовами праці, "витягають" з вас гроші і зникають. Головна ваше завдання - вибрати перевірене агентство з ліцензією, досвідом роботи більше двох років і відгуками.

Вибір країни
Німеччина, Чехія і Польща - одні з найпопулярніших країн для легального працевлаштування. Робота в Польщі пропонує найлегші умови для легального працевлаштування і велику зарплату за відносно легку роботу, тому туди українці їдуть все частіше. А більшість країн ЄС або США приймають на роботу тільки висококваліфікованих фахівців.

Не варто їхати в невіданні про країну і навіть місто в якому ви будете жити. Вивчіть країну, часто люди їдуть не знаючи куди, і потім не готові до багатьох обставин за кордоном.
Пройдіть повністю медогляд, переконайтеся, що у вас немає ніяких проблем зі здоров'ям. Щоб не вийшло так, що через якийсь час виявиться, що у вас хвора рука або зуб, і доведеться розривати договір з роботодавцем і втрачати гроші, або працювати через силу.

Не поспішайте! В інтернеті багато заманухи про термінове наборі на гарячі вакансії і не беріть відразу платити кому-небудь гроші. Це відповідальний крок, до якого потрібно ретельно підготуватися, робота не вовк, в ліс не втече.
Кожного дня додаються актуальні вакансії від прямих роботодавців
Підписуйтесь на наш канал у Viber!

Мінуси працювати за кордоном:

  1. В першу чергу це психологічні чинники. Далеко не всім легко кинути все на батьківщині і виїхати в чужу країну де може виникнути мовний бар'єр, інша культура, відсутність знайомих, друзів і сім'ї. Але якщо ви серйозно налаштовані і знаєте заради чого це робите, можете зібрати волю в кулак, набратися сміливості і йти до своєї мети;
  2. Труднощі на роботі. В інших країнах зовсім інші умови праці. Робота більш жорстко контролюється, стежать за якістю, ні можливості "халтурити". При невиконання денного плану, потрібно буде брати надгодини;
  3. Великі фінансові витрати. При переїзді вам в будь-якому випадку доведеться знімати житло, купувати продукти, витрачатися на транспорт, а вартість цих послуг на порядок вище ніж в Україні. Багато українців сильно економлять, в чомусь себе обмежити, щоб уникнути зайвих витрат;
  4. І найнеприємніше з чим ви можете зіткнутися - недобросовісні роботодавці і шахраї.

Варто відзначити, що при укладання робочого контракту в рази знижує ризики, але вони мають місце бути.

6 корисних порад, як уникнути роботодавців-шахраїв:
  1. У фірми повинен бути офіційний юридичний статус;
  2. Всі документи, які ви оформляєте, повинні бути нотаріально завіреними і відповідати всім міжнародним вимогам;
  3. Всі тонкощі і нюанси оподаткування в конкретній країні ви повинні з'ясувати заздалегідь, щоб не зіткнутися в подальшому з серйозними проблемами;
  4. Ні в якому разі не віддавайте свої документи на руки роботодавцю;
  5. Не вносьте жодних застав і передоплат які перевищують вартість відкриття візи і оформлення закордонного паспорта;
  6. Оформлення закордонного паспорта займайтеся тільки самостійно!

Підсумувавши варто сказати, що робота за кордоном не завжди єдиний варіант хорошого заробітку. Завжди є альтернативні варіанти заробітку на території своєї країни, як приклад відкриття малого бізнесу, робота на себе, пошук пасивних джерел доходу і так далі.

Читайте так же

Вам потрібно сплатити сервісний збір до візового цетнру, який становить...
Роздрукувати квитанцію достатньо просто. Це можна зробити в 3 прості кроки...
Анкета у візовий центр заповнюється достатньо легко, пройдемося по всіх пунктах почергово...