Робота в Польщі без візи

Безвіз відкрив кордони Європи для українців, і багато хто сприйняв цей факт як дозвіл на вільне працевлаштування. Однак, якщо в туристичних цілях ви можете спокійно переміщатися по країнах ЄС без візи (при наявності біометричного паспорта), то з роботою за кордоном все трохи складніше - в більшості країн існує закон, за яким іноземні громадяни можуть працювати офіційно тільки при наявності робочої візи. Робота в Польщі без візи більш реальна, оскільки на деякі посади допускається відсутність робочих віз для українців. Однак і тут є кілька важливих нюансів.

Наскільки законно працювати в Польщі без візи?

Польща - єдина країна Європейського Союзу, в якій існують лазівки в законі, що дозволяють іноземним громадянам влаштовуватися на роботу навіть при відсутності робочих віз. Правда, в більшості ситуацій робоча віза все ж необхідна. В іншому випадку роботодавець змушений буде сплатити чималий штраф, а іноземного співробітника і зовсім можуть депортувати з забороною на в'їзд до країн Європейського союзу.

Звичайно, це зовсім не означає, що одного лише біометричного паспорта вам буде досить для працевлаштування. Для законного дозволу знадобиться спеціальний договір, яке повинен оформити роботодавець.

Які документи потрібні для роботи в Польщі без візи?

Робота по безвізу в Польщі можливо виключно за наявності біометричного паспорта. Однак одного лише паспорта недостатньо. Щоб не переживати за легальність працевлаштування, важливо укласти трудовий договір з компанією. Альтернативою йому є цивільно-правовий договір.

Такі документи запитуються заздалегідь - їх необхідно показати на кордоні, якщо причиною в'їзду ви називаєте працевлаштування. Відсутність трудового договору може стати підставою для відмови в'їзду до Польщі.

Як довго можна працювати без візи?

Часто українці перетинають кордони як туристи і вже на місці починають шукати вакансії в Польщі по безвізу. Але для більшої впевненості краще все ж знайти роботу заздалегідь і своєчасно подбати про пакет документів для легального працевлаштування.

Як і в ситуації з туризмом, в'їзд на територію Польщі з метою працевлаштування можливий виключно терміном на 90 днів. Після трьох місяців іноземним працівникам важливо повернутися додому мінімум на півроку. Тільки по закінченню 6-місячного терміну ви зможете знову повернутися на минулу роботу або шукати нові вакансії.

Чи можна залишитися в Польщі після закінчення дозволених 90 днів?

Якщо говорити коротко - так. Кілька простих процедур дозволяє іноземним громадянам залишитися в Польщі навіть після закінчення 90 днів. Є два способи вирішення проблеми:

1. Отримання робочої візи.
2. Отримання дозволу на тимчасове перебування в Польщі. Подати заяви на карту побиту важливо, якомога раніше - воєводство розглядає її близько 2-х місяців.

Переваги та недоліки роботи в Польщі по безвізу

Робота в Польщі по безвізу має низку переваг:

Ви економите час і гроші на отримання робочої візи.
Високі зарплати. Так, наприклад, робота в Познані по біометрії дозволяє заробити от 3000 злотих на місяць.

Однак у такого способу працевлаштування є і свої мінуси:

Робота виключно короткочасна.
Високий ризик зіткнутися з шахраями і залишитися без зарплати.
Обмежена кількість вакансій.

Приймайте рішення виважено, оцінюйте ризики і вивчайте законодавство, щоб відчувати себе впевнено і захищено.