Чи можна їхати в Польщу на роботу по безвізу?

З 2017 року українці можуть перетинати кордони країн Європейського Союзу, маючи на руках виключно біометричний паспорт. Це помітно спрощує подорожі з туристичною чи оздоровчою метою – тепер не потрібно витрачати час та гроші на оформлення візи. На сьогодні актуальним залишається питання: чи можливо законно поїхати працювати з України в Польщу без візи?

Насправді Польща стала єдиною країною ЄС, яка дозволяє українцям працювати по біометричному паспорту. Головне – враховувати кілька важливих нюансів.

Наскільки законно працювати в Польщі по безвізу?

Варто зазначити, що далеко не всі види робіт у Польщі підходять для працевлаштування по безвізу. І в цілому такий спосіб оформлення працівників не вважається повністю легальним. Саме тому багато роботодавців бояться брати іноземних громадян, у яких на руках тільки біометричний паспорт (це може загрожувати серйозними штрафами).

Тому перед тим, як поїхати в Польщу по безвізу з робочою метою, важливо не тільки оформити біометричний паспорт, а й подбати про всі необхідні дозволи. Щоб на митниці у вас не виникли проблеми, необхідно попередньо домовитись з роботодавцем. У якості дозволу для в'їзду на територію країни допускається:

  • трудовий договір;
  • запрошення від роботодавця.

У випадку, якщо що ви їдете на роботу в конкретну компанію, однак не маєте офіційного запрошення, причиною в'їзду на митниці можна вказати співбесіду. Однак це ще не дозволить приступити до роботи. Почати працювати можна виключно після підписання договору.

Чи можна поїхати в Польщу без візи і на місці шукати роботу? Так, але такий спосіб є вкрай ризикованим та небезпечним. Куди надійніше попередньо знайти роботу та домовитись з роботодавцем, отримавши на руки запрошення чи дозвіл.

Скільки можна працювати по безвізу?

Працювати на території Польщі по біометричному паспорту можна впродовж 90 днів. По закінченні терміну необхідно повернутися додому мінімум на 6 місяців. Тільки по завершенні 180 днів ви зможете повернутися на попередню посаду або почати пошуки нової роботи у Польщі.

Чи можна подовжити терміни роботи

Іноземні громадяни, які хочуть працювати у Польщі після завершення тримісячного дозволеного терміну, можуть вчасно подати прохання на отримання карти побиту. Саме вона дозволяє залишитися в Польщі та продовжити працювати у компанії, з якою вас підписано трудовий договір. Однак подати заяву на карту побиту необхідно якомога раніше – як правило, воєводство розглядає її упродовж двох місяців.

Актуальні вакансії для роботи в Польщі по біометричному паспорту

Насправді вакансії для роботи по безвізу вкрай обмежені – робоча віза відкриває куди більше різноманітних і високооплачуваних пропозицій.

Найпопулярнішими варіантами для роботи по біометричному паспорту вважаються:

  • монтажні роботи;
  • будівельні роботи;
  • прибирання;
  • роботи в закладах громадського харчування та готелях;
  • догляд за малими дітьми;
  • догляд за людьми похилого віку;
  • робота на заводах чи складах (сортування, пакування тощо).

Робота по безвізу чи робоча віза – що краще?

Робоча віза відкриває куди більше можливостей кар'єрного зросту та великої зарплати. Однак працевлаштування по безвізу також дає непогані результати, і за місяць ви можете отримати від 3000 до 5000 злотих.

Робота по біометричному паспорту приваблює однією важливою перевагою – вам не потрібно чекати та витрачати гроші на робочу візу. Почати працювати ви можете, як тільки знайдете потрібну вакансію.

Пам'ятайте, що вибирати, чи працювати по безвізу, чи оформляти робочу візу саме вам. Врахуйте всі можливі ризики, переваги та недоліки, аби не помилитись зі способом працевлаштування