Головна / Новини / З України до Румунії. Інформація для біженців.
Після 24 лютого, через повномасштабне вторгнення російських військ на територію України, мільйонам українців довелося покинути батьківщину. Громадяни України емігрували до багатьох країн світу, в число яких входить й Румунія. Кордон із Румунією перетнуло понад 800 тисяч українців.
У даній статті зібрана інформація, яку варто знати біженцям з України, які прямують до Румунії.
Перетин кордону
Перетнути румунський кордон можна через пункти пропуску: Порубне – Сірет; Солотвино – Сігету Мармацієй; Дякове – Халмеу. Крім того, через пункти пропуску з Молдовою: Костешти-Стинка; Джурджулешти-Галац; Липкани-Редеуць-Прут.
Тимчасовий захист
У Румунії українцям надається тимчасовий захист, який діятиме рік. Згодом є можливість його продовжити. Заявку на отримання тимчасового захисту можна подати на пункті перетину кордону або в будь-якому місті Румунії.
Про медичну допомогу
Українці біженці в Румунії мають право на безкоштовну медичну допомогу та лікування. Деякі румунські приватні клініки надають підтримку вимушеним переселенцям, а саме:
Regina Maria.Тут українці можуть отримати безкоштовні послуги в усіх поліклініках і партнерських центрах по всій країні. Для цього потрібно зателефонувати за номером 0372100001. Також є змога оформити медичне страхування, якщо плануєте залишатися в Румунії.
Клініка Medicover. Надає безкоштовні педіатричні консультації та спостереження для вагітних жінок. Звернутися по медичну допомогу можна за цим номером +40217967391, відповість україномовний оператор.
Аптеки в основному працюють з понеділка по суботу з 9:00 до 18:00, проте у великих містах має бути хоча б одна цілодобова аптека.
Щодо пошуку житла
Житло краще шукати у невеликих містечках. Наприклад, у Тімішоара, Орадя, Тиргу-Муреш, Брашов, Клуж, Сібіу, Констанца. У таких містах вартість життя є нижчою. А в Джурджі, Тульчі, Тіміші, Марамуреші, Сучаві, та Бухаресті працюють волонтерські центри, у яких українцям надають допомогу з житлом. Крім того, при пошуці житла можна скористатися наступними онлайн-платформами:
Для адаптації у новому середовищі варто замислитися над вивченням румунської мови. Знати державну мову країни, у якій проживає - важливо. Це допоможе як у повсякденному житті, так і в пошуці роботи. Звичайно, вам може допомогти знання англійської мови, але якщо ви плануте залишитися у Румунії, то варто розпочати вивчення румунської мови.